Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Projekt badawczy IWP i Master-Sport

Konsorcjum w składzie Instytut Wzornictwa Przemysłowego Sp. z o.o. i firma Master-Sport Andrzeja Jęcka rozpoczęło realizację projektu w ramach programu „INNOTECH II” w ścieżce programowej IN-TECH pt. „Innowacyjny system urządzeń do treningu siły mięśniowej dla kobiet”.

Celem projektu jest opracowanie innowacyjnej linii wzorniczej urządzeń do treningu siły dla kobiet w oparciu o wyniki badań biomechanicznych.
Część badawcza projektu obejmuje przeprowadzenie badań biomechanicznych, adaptację danych antropometrycznych do projektowania i opracowanie parametrów funkcjonalnych urządzeń treningowych tak, by były dostosowane do budowy anatomicznej kobiet, umożliwiały efektywny trening i przeciwdziałały urazom narządu ruchu. Część wzornicza dotyczy zaprojektowania systemu urządzeń z uwzględnieniem aspektów estetycznych, emocjonalnych i komunikacji wizualnej.
Synergia tych działań w odniesieniu do powstającego wysoce innowacyjnego produktu zwiększy jego potencjał rynkowy i konkurencyjność.
Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Wartość projektu wynosi 2 896 456 zł, kwota dofinansowania wynosi 1 690 445 zł. Projekt jest realizowany w terminie od 1 lutego 2013 r. do 31 lipca 2015 roku.
 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78