Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

"Neon dla Warszawy" - zaprojetuj neonową wizytówkę stolicy!

KONKURS_NEONY_PORTRAIT_FINAL_72DPI.JPEG

Muzeum Neonów wraz z Mecenasem Muzeum RWE Polska S.A., ogłaszają konkurs na projekt neonu, który ma szansę stać się nowym symbolem Warszawy.

Celem Konkursu "Neon dla Warszawy" jest wzbudzenie zainteresowania mieszkańców estetyką miasta, podkreślenie wartości sztuki wykorzystującej potencjał światła i energii, urozmaicenie warszawskiego krajobrazu poprzez stworzenie projektu artystycznego neonu, który zostanie umieszczony w przestrzeni miejskiej Miasta Stołecznego Warszawy w ramach porozumienia z miastem i wspólnie ustalonej lokalizacji, lub w siedzibie Muzeum Neonów, prowadzonego przez Organizatora.

Neon_Museum_PR_03.jpeg
 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. materiały prasowe organizatora

Organizatorzy chcą zachęcić uczestników konkursu do wykorzystania i czerpania z estetyk i najlepszych praktyk wzornictwa z czasów powojennych w Polsce, tak dziś szanowanego, powracającego w logotypach, wzornictwie plakatowym etc.

Konkurs jest skierowany zarówno do podmiotów fizycznych, jak i prawnych (do mieszkańców Warszawy (i nie tylko), do organizacji, stowarzyszeń, instytucji, agencji reklamowych, agencji PR - do wszystkich, którzy mają pomysł na stworzenie nowej jakości działań i wydarzeń artystycznych w Warszawie.

Prace na konkurs można zgłaszać do 17 kwietnia. Zwycięski projekt neonu zostanie wyprodukowany, a autor otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2 000 złotych od Fundatora, RWE Polska S.A.

Neon_Museum_PR_02.jpeg
 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. materiały prasowe organizatora

Pierwsze w Polsce Muzeum Neonów od kilku już lat z sukcesem zbiera niechciane neony, odnawia je, dokumentuje ich historię i sprawia, że znów świecą. To pomysł na prezentację wyjątkowych polskich neonów z okresu PRL i ocalenie ich od zapomnienia. Aktywnie włącza się w odnawianie i walkę o zachowanie neonów do dziś świecących na polskich ulicach.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Neon, prowadząca Muzeum Neonów.
Mecenasem Muzeum i Fundatorem nagrody głównej w konkursie jest RWE Polska S.A.
Honorowy patronat nad konkursem objęła Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz
Partnerami konkursu są: Miasto St. Warszawa, Akademia Sztuk Pięknych, Instytut Wzornictwa Przemysłowego,

Szczegóły i regulamin na www.neonmuzeum.org oraz na rwe.pl

Neon_Museum_PR_01.jpeg

 

 

 

 

 

 

 


 

fot. materiały prasowe organizatora

Neon_Museum_PR_04.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. materiały prasowe organizatora

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78