Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Wystawa "Designer Roku 2012 Piotr Kuchciński" podczas arena DESIGN w marcu 2013

kuchcinski_facebook.jpg

Podczas 5. edycji arena DESIGN będzie można zobaczyć wystawę prezentującą dorobek Designera Roku 2012 - Piotra Kuchcińskiego.

Wystawa pokazuje to, z czego jesteśmy najbardziej dumni we współczesnym polskim wzornictwie – sukces współpracy designera i przemysłu. Najlepsze meble Piotra Kuchcińskiego są dopasowane do potrzeb polskiego rynku i globalnych odbiorców, świetnie sprzedają się w Polsce i na świecie, wpadają w oko, podobają się i ekspertom designu i zwykłym ludziom, którzy szukają na rynku dobrej kanapy czy ładnego i ergonomicznego krzesła. Sofy Tritos czy Bloc, meble gabinetowe Xeon, zestaw mebli 4You Mebli Vox czy fotel Fan Profi-m – to najlepsze przykłady nie tylko udanych wdrożeń, ale i mebli „przyjaznych człowiekowi”, odczytujących potrzeby różnych użytkowników i wychodzące naprzeciw ich estetycznym pragnieniom i aspiracjom.
Wystawa została przygotowana przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego i firmy Noti i Balma.

Piotr Kuchciński (ur. 1968) architekt, absolwent Politechniki Poznańskiej, współpracował z jednym z poznańskich biur architektonicznych przygotowując projekty urbanistyczne, koncepcje osiedli mieszkaniowych oraz budynków użyteczności publicznej. Zajmował się również projektowaniem graficznym oraz ilustracją książkową. Od 2000 r. współpracuje z największymi polskimi producentami mebli - Balmą, Noti, Profim, Vox, Bejot. Na swoim koncie ma ponad 35 wdrożeń całych rodzin mebli biurowych, mieszkaniowych, tapicerowanych. Jest laureatem licznych nagród, uczestnikiem wystaw krajowych i zagranicznych.
 

arena DESIGN odbędzie się w dniach 5-8 marca 2013 w Poznaniu. Organizatorem są Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Więcej informacji >>

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78