Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Seminaria nt. prawnych aspektów współpracy projektanta i przedsiębiorcy - 10 grudnia 2012 w IWP

iwp_mini.jpgJak chronić własność intelektualną, innowacje i projekty, jak zawierać korzystne umowy o współpracy, jak chronić się przed plagiatem, to zagadnienia z którymi każdy przedsiębiorca i projektant powinien się zapoznać.
W dobie gospodarki opartej na wiedzy znajomość tych zagadnień pozwoli nie tylko uniknąć sporów, zaoszczędzić czas i pieniądze, ale też pozwoli uzyskać konkurencyjną przewagę na rynku.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego przygotował dwa seminaria: „Prawne aspekty współpracy projektanta i przedsiębiorcy”, które odbędą się 10 grudnia 2012 roku w siedzibie IWP.

Seminaria pt. "KTO JEST WŁAŚCICIELEM PROJEKTU I JAK USTRZEC SIĘ PRZED PLAGIATEM" oraz "JAK ZAWIERAĆ KORZYSTNE DLA OBU STRON UMOWY O WSPÓŁPRACY" poprowadzą dr Anna Nowak-Guca - doktor nauk prawnych i rzecznik patentowy specjalizujący się w ochronie prawa własności intelektualnej oraz prof. dr hab. Marek Adamczewski - projektant wzornictwa i przedsiębiorca z 40-letnim doświadczeniem współpracy w różnych zespołach rozwoju nowego produktu, która zaowocowała wdrożeniem do produkcji około 300 produktów.

W programie seminariów m.in.

  • Przedmioty prawa własności intelektualnej w obszarze tworzenia nowych i innowacyjnych produktów – co można i należy chronić, aby ustrzec się przed plagiatem
  • Zarządzanie własnością intelektualną – generowanie własności intelektualnej, koszty ochrony i możliwości komercyjnej eksploatacji własności intelektualnej
  • Rodzaje umów vs. zakres i tryb współpracy projektanta i przedsiębiorcy w procesie tworzeniu projektu i produktu (np. umowy wieloletnie, umowy tantiemowe, umowy o dzieło, klauzule poufności itp.)
  • "Kruczki prawne" w umowach między projektantem, a przedsiębiorcą

W programie obu seminariów zaplanowaliśmy również bloki Case Studies - przykłady najczęstszych problemów dotyczących ochrony projektów i innowacji pojawiających się we współpracy firm i projektantów oraz najczęściej popełniane błędy, newralgiczne etapy współpracy firm i projektantów oraz złe i dobre praktyki w negocjowaniu umów.


Kontakt: Marcin Marchwiński, nr tel. 22 860 01 65 lub adres e-mail: seminarium@iwp.com.pl
Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy TUTAJ >>


 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78