Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

„Metropolie. Źródło dobrych praktyk dla państwa” - artykuł w najnowszym numerze magazynu Think Tank.

Tematem numeru magazynu Think Tank (Lato 2012) są metropolie, które dostrzegają fenomeny społeczne i umieją je skutecznie wykorzystywać dla usprawniania usług publicznych, stając się tym samym przykładem dobrych praktyk dla państwa.

Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego Beata Bochińska oraz publicysta i pisarz Edwin Bendyk poruszają w swojej rozmowie kwestie kulturowe, biznesowe i społeczne związane z nowoczesnym zarządzaniem miastem i państwem. W artykule rozmówcy wskazują na przyczyny skuteczniejszego od państw osiągania przez miasta progu zadowolenia społecznego i rozwiązywania problemów publicznych.
Beata Bochińska i Edwin Bendyk zadali sobie również pytanie, czego administracja centralna i biznes mogą uczyć się od miast. Jednym z poruszanych w tekście problemów jest m.in.  poziom i sposób modyfikowania usług publicznych oraz relacje między obywatelem – klientem, a metropolią i państwem.
Prezes IWP przywołuje w tekście raport "Rola wzornictwa w strategii rozwoju polskich miast i regionów", przygotowany w 2011 roku przez IWP, w ramach projektu Zaprojektuj Swój Zysk ( raport dostępny w całości na portalu ZSZ ), którego lekturę polecamy.
Cały artykuł opublikowano w najnowszym wydaniu magazynu Think Tank – Lato 2012 >>
 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78