Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Światowe finały Imagine Cup 2012 w Sydney. Trzy drużyny z Polski powalczą o miejsce na podium.

32.pngW dniach 6 – 10 lipca br. trzy zespoły z Polski będą reprezentować nasz kraj w finałach światowych konkursu technologicznego Imagine Cup 2012 w Australii.
Polacy zmierzą się w kategoriach Projektowanie Oprogramowania, Windows Phone Challenge oraz Kinect Fun Labs.
Zespół ARMED, który podczas krajowych finałów, które odbyły się 12 kwietnia br. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego zwyciężył w kategorii Projektowanie Oprogramowania zaprezentuje w Sydney aplikację SAPER na Windows Phone, wykrywającą ładunki wybuchowe i niewypały, lokalizującą niebezpieczny ładunek na mapie i powiadamiajacą odpowiednie służby. Kategoria w której ARMED zmierzy się z reprezentantami z 71 krajów uznawana jest za najbardziej prestiżową kategorię konkursu.

W kategorii Windows Phone Challenge będzie nas reprezentowała jednoosobowa formacja The Stack z Politechniki Gdańskiej ze swoją aplikacją konkursową ZZ Braille Reader umożliwiającą naukę alfabetu Braill’a w telefonie oraz Flexify z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w kategorii Kinect Fun Lab Challenge, w której zaprezentują projekt Reh The Dragon, wspierający rehabilitację dzieci, poprzez program ćwiczeń, oparty na zabawie.

W dotychczasowej historii tego największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów, który w tym roku będzie obchodził swoje 10-lecie, Polacy zajmowali miejsce na podium aż 21 razy.

Największy sukces dla Polski to finały w Egipcie w 2009 roku i w USA w 2011. W każdym z nich zdobyliśmy trzy miejsca na podium. Również 2010 rok był dla polskich drużyn szczęśliwy. Podczas światowych finałów, które po raz pierwszy odbywały się w Polsce, zdobyliśmy głównej miejsca w kategorii Internet Explorer 8. W tym roku, podobnie jak podczas finałów w Nowym Jorku, w 2011 r. jedyną polską jurorką konkursu będzie Beata Bochińska, prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Dla wielu finalistów poprzednich edycji, Imagine Cup stał się przepustką do kariery w renomowanych przedsiębiorstwach. Był również bodźcem to rozpoczęcia przygody z własną firmą, bardzo często rozwiniętą na bazie projektu konkursowego.

W tym roku hasłem przewodnim Imagine Cup jest:
„Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości”.
 

Relacja z krajowych finałów Imagine Cup 2012 >> 
Więcej o światowych finałach Imagine Cup 2012 >>

 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78