Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Znamy zwycięzców Imagine Cup 2012 w kategorii Projektowanie Oprogramowania

IC2012.jpgZespół ARMED z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zwyciężył w polskiej edycji konkursu Imagine Cup 2012 w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Zespół zaprezentował aplikację na Windows Phone, umożliwiającą wykrywanie min w terenie.
Drugie miejsce zajęła drużyna The InnoWATors, również z Wojskowej Akademii Technicznej ze swoją aplikacją na Windows Phone monitorującą stan zdrowia osób chorych na epilepsję i alarmującą otoczenie i służby medyczne w przypadku potencjalnego zagrożenia.
Trzecie miejsce zdobyła grupa Flexify z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zespół opracował oprogramowanie z wykorzystaniem technologii Kinect służące do rehabilitacji dzieci poprzez kompleksowy program ćwiczeń oparty na zabawie.
Czwarte miejsce ex aequo zajęły drużyny Bug Busters z Politechniki Białostockiej oraz YETI z Politechniki Poznańskiej. Ponadto zostały przyznane nagrody specjalne, m.in. prezes IWP Beata Bochińska przyznała nagrodę Adamowi Kuczyńskiemu za projekt najlepszego interfejsu.

W tym roku do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba 4500 studentów z Polski. W ostatniej rundzie eliminacji znalazło się aż 49 zespołów. W finale Imagine Cup 2012 w kategorii Oprogramowanie, który odbył się 12.04. br. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego rywalizowało ze sobą 10 zespołów.
Zdobywcy I miejsca – zespół ARMED będzie reprezentować Polskę na finałach światowych w Sydney.
Nagrody za II miejsce to m.in. XBOX 360 oraz KINECT, a za III miejsce – telefon z systemem Windows Phone.

 Więcej o konkursie Imagine Cup >>

Relacja z finału Imagine Cup 2012 >>

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78