Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Prezes IWP jurorem konkursu AMBERIF DESIGN AWARD 2012

Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego Beata Bochińska będzie jurorem 16. edycji Międzynarodowego Konkursu na Projekt Obiektu z Bursztynem AMBERIF DESIGN AWARD 2012. Konkurs towarzyszy 19. Międzynarodowym Targom Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF 2012 w Gdańsku.
Celem konkursu jest międzynarodowa promocja bursztynu jako materiału jubilerskiego, zarówno wśród uznanych projektantów, jak i młodzieży akademickiej. Konkurs odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska. W poprzedniej edycji konkursu udział wzięło 79 artystów z Belgii, Czech, Finlandii, Korei Płd., Niemiec, Słowenii, Szwecji, Tajwanu, Włoch, USA, Wielkiej Brytanii i Polski. Kuratorem konkursu jest dr hab. Sławomir Fijałkowski z Wydziału Architektury i Wzornictwa gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Wyróżnione projekty tradycyjnie zaprezentowane zostaną na wystawie towarzyszącej Targom AMBERIF, a wyniki konkursu zostaną opublikowane w polskiej i zagranicznej prasie jubilerskiej oraz w katalogu targowym. Nagrody wręczane zostaną podczas Gali Bursztynu i Mody - 21 marca, o godz. 20.00 w Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina.
Więcej

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78