Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Podsumowanie pierwszej części projektu ZSZ, zapowiedź ZSZ II, nadanie ulicy imienia prof. Wandy Telakowskiej

Podsumowanie pierwszego etapu projektu ZSZ, zapowiedź II etapu projektu oraz nazwanie imieniem prof. Wandy Telakowskiej, założycielki IWP ulicy przy najstarszym budynku Instytutu – to najważniejsze wydarzenia pierwszego dnia Dni Otwartych IWP.
13 grudnia br. Dariusz Bogdan wiceminister gospodarki, zapowiedział, że projekt ZSZ będzie kontynuowany w następnych latach nie tylko w odniesieniu do upowszechniania i edukacji wzornictwa produktów, ale przede wszystkim usług.
- Gratuluję projektu, deklaruję wsparcie ministerstwa dla realizacji tego typu projektów – powiedział.
Prezes IWP Beata Bochińska zapowiedziała, że druga odsłona projektu ZSZ skoncentruje się przede wszystkim na doradztwie.
- Obejmie bezpośrednio współpracę z firmami, wdrożenie tego, co, co w pierwszym ZSZ komunikowane było w ramach edukacji. Będziemy pokazywać, w jaki sposób strategicznie wykorzystać wzornictwo – zapowiedziała prezes Bochińska.
Doradztwo obejmie jedynie 100 firm, które zgłoszą się do projektu (zgłoszenia na portalu ZSZ).

zaproszenie_telakowska_ok1_mini.jpg

Po południu odbyła się uroczystość nadania fragmentowi ulicy Ciasnej przy najstarszym gmachu IWP imienia prof. Wandy Telakowskiej, twórczyni IWP. Uczestniczyli w niej Rodzina i współpracownicy Profesor oraz władze dzielnicy. Po uroczystym odsłonięciu tablicy w Sali im. Prof. Wandy Telakowskiej w IWP wystąpił m.in. Zespół Pieśni i Tańca SGGW „Promni” oraz zaprezentowano film dokumentalny wyprodukowany przez IWP poświęcony prof. Telakowskiej.
Relacja wideo z uroczystości będzie dostępna wkrótce.

dniu_otwarte_2.jpg

 

fot. Konrad Obidziński

dni_otwarte_1.jpg

 

fot. Konrad Obidziński

dni_otwarte_5.jpg

 

fot. Konrad Obidziński

dni_otwarte_3.jpg

fot. Konrad Obidziński

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78