Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

IWP przygotował i udostępnił raport „Wzornictwo e-usług.”

Instytut Wzornictwa Przemysłowego przygotował na zlecenie Ministerstwa Gospodarki i udostępnił raport „Wzornictwo e-usług. Analiza stanu wzornictwa usług świadczonych drogą elektroniczną i perspektywy ich rozwoju w Polsce”.
Celem raportu jest analiza wykorzystania wzornictwa w procesie rozwoju i wdrażania e-usług przez polskie przedsiębiorstwa oraz wypracowanie rekomendacji dla zapewnienia rozwoju e-usług.

raport.png

- Niniejszy raport IWP definiuje termin wzornictwa e-usług analogicznie do wzornictwa produktów, bada status rozwoju e-usług w Polsce w oparciu o wyczerpujące badanie grupy 201 przedsiębiorstw i 52 projektantów, wskazuje na najlepsze praktyki światowe oraz przedstawia rekomendacje dla administracji i przedsiębiorstw. Jesteśmy przekonani, że rozpowszechnienie raportu przyczyni się do szybkiego rozwoju dyscypliny projektowania e-usług, wzorem opublikowanego przez nas w roku 2007 raportu na temat wzornictwa produktów – powiedziała podczas prezentacji Beata Bochińska, prezes IWP.
Wyniki badań wskazują, że e-usługi rozwijają się w Polsce w sposób spontaniczny. Motorem ich rozwoju jest przede wszystkim rozwój infrastruktury cyfrowej oraz naśladownictwo rozwiązań zagranicznych. Efektywność tych działań, jak na nieusystematyzowany proces, jest w niektórych przypadkach zaskakująco wysoka, co nie znaczy, że taki scenariusz sprawdzi się w każdym przypadku.

gotowe_iwp_425.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Małgorzata Kołtun

2.jpg6.jpg

fot. Małgorzata Kołtun

 

3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Małgorzata Kołtun

 

5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Małgorzata Kołtun

 

Pełny raport

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78