Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

PAP Life o wystawie "Wartość dodana. Światowe wzornictwo z Polski" w Wilnie

Wystawa "Wartość dodana. Światowe wzornictwo z Polski" zorganizowana przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego (IWP) w wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych wzbudzała zainteresowanie już na kilka dni przed jej otwarciem. Stało się tak za sprawą nietypowych eksponatów-produktów m.in. szybowca informuje w korespondencji z Wilna serwis PAP Life.
"Produkty reprezentujące współczesne polskie wzornictwo przyjechały do Wilna w dwóch ogromnych tirach. Te rzeczy nie tylko zostały zaprojektowane przez polskich projektantów, ale także w Polsce wyprodukowane. Na wystawie zobaczyć można młodych polskich projektantów i ich wizjonerskie pomysły np. projekt umywalki pracującej z zamkniętym obiegiem wody autorstwa Nataszy Sałańskiej.
Nie zabrakło też Tomasza Augustyniaka z jego szezlongiem Mono z 2003 roku. To jeden ze sztandarowych produktów polskiego designu. Ta sofa jest bestsellerem - zaprojektował ją polski projektant, wyprodukował polski przemysł, a w dodatku świetnie się sprzedaje. Inną kanapą-ikoną jest sofa Chopin Tomasza Rygalika, która swoim kształtem przypomina warszawski pomnik polskiego kompozytora" - powiedziała PAP kurator wystawy Katarzyna Rzehak.


Więcej

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78