Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Instytut Wzornictwa Przemysłowego na tegorocznym Łódź Design Festiwal

Podczas tegorocznego Łódź Design Festiwal dwukrotnie zaprezentowany zostanie film „Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa”, którego współproducentem jest IWP. Natomiast wykład „Wymiar 4D, czyli demokratyczny design dla dystrybutora” wygłosi Joanna Kępińska, kierownik Działu Doradztwa IWP.
pocztowka_lodz_1.jpg
Film „Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa” pokazywany będzie 22 X o godz. 12.30 oraz 30 X o godz. 16.30 w Muzeum Kinematografii na placu Zwycięstwa 1. Producentem obrazu jest Domo.tv – CANAL+ Cyfrowy, przy koprodukcji Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i współpracy Muzeum Narodowego w Warszawie. Autorką scenariusza i reżyserem jest Małgorzata Olimpia Świderska. Film daje możliwość poznania przedmiotów, które stały się symbolami swoich czasów, a zostały stworzone przez polskich projektantów od początku XX w. po czasy współczesne. Narracja filmu skonstruowana jest z wywiadów z ekspertami z dziedziny wzornictwa przemysłowego, historykami sztuki i projektantami. Znaleźli się wśród nich: Beata Bochińska, Anna Demska, Anna Frąckiewicz, Czesława Frejlich, Krystyna Łuczak-Surówka, Anna Maga, Józef Mrozek, Michał Stefanowski, Wojciech Wybieralski.
Natomiast na wykład Joanny Kępińskiej „Wymiar 4D, czyli demokratyczny design dla dystrybutora” organizatorzy zapraszają 30 X o godz. 11.15 do Centrum Festiwalowego przy Targowej 35. Kierownik Działu Doradztwa IWP opowie o projekcie realizowanym przez IWP i Leroy Merlin. Jego założenia to: polski design dla polskiego klienta z udziałem polskiego producenta. Wyzwaniem Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, jako strategicznego doradcy Leroy Merlin, stało się skuteczne i efektywne połączenie świata biznesu ze światem projektantów.
Łódź Design Festival to wydarzenie, które od 2007 r. tworzy platformę wymiany myśli i doświadczeń dla środowisk twórczych identyfikujących się z szeroko rozumianym designem, oraz dla biznesu.
Tegoroczne hasło przewodnie festiwalu – Change! ma podkreślać zmiany zachodzące w otaczającym nas świecie, a zatem i w myśleniu o projektowaniu.

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78