Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Designerem Roku Marek Liskiewicz oraz zespół Triada Design, tytuł Wzór Roku dla firmy Dynaxo

Tegorocznym laureatem tytułu Designer Roku został Marek Liskiewicz i zespół Triada Design z Krakowa. Tytuł ten przyznaje prezes Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Natomiast Minister Gospodarki uznał za Wzór Roku gazową płytę ceramicznej firmy Dynaxo – DynaCook X5. Nagrody te towarzyszą konkursowi „Dobry Wzór 2011”.

mini_1.jpg

 

 

 

 

 

 fot. Dariusz Majgier

mini_2.jpg

 

 

 

 

  

fot. Dariusz Majgier

Jak uzasadnia nagrodę prezes IWP Beata Bochińska, Michał Liskiewicz ma na swoim koncie liczne realizacje przemysłowe wdrożone do produkcji, bardzo duże doświadczenie związane z realizacją komunikacji wizualnej. „Równolegle ze swoimi doświadczeniami projektowymi przez wiele lat był i jest czynnym pedagogiem oraz współautorem pionierskich opracowań związanych z zarządzaniem wzornictwem. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i służył radą młodym projektantom. Mimo bardzo dużego doświadczenia zachował rzadką u projektantów pokorę oraz elastyczność wobec zachodzących rynkowych zmian” – podkreśla prezes.

mini_4.jpg

 

 

 

 

 

 
 

fot. Dariusz Majgier

mini_3.jpg

 

 

 

 

  

fot. Dariusz Majgier

Natomiast Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki przyznając nagrodę Wzór Roku podkreślił, że projekt gazowej płyty ceramicznej firmy Dynaxo to opatentowana innowacja na skalę światową, a jednocześnie przykład dojrzałości polskiego wzornictwa. „Dojrzałości producenta, który wykorzystał potencjał zespołu projektowego do stworzenia prostego i bardzo funkcjonalnego produktu, który może być wykorzystany w niemal stu procentach gospodarstw domowych, a jednoczenie przyczyniającego się do rozwiązania problemów energetycznych poprzez optymalizację zużycia energii oraz wykorzystanie dostępnych zasobów surowca” – dodał wicepremier Pawlak.

mini6.jpg

 

 

 

 
 


 


fot. Dariusz Majgier

Wicepremier podkreślił, że ta nagroda świadczy o dojrzałości konkursu Dobry Wzór, dzięki któremu został zauważony i doceniony produkt prosty, który zapewne nigdy nie stanie się tak zwaną wizerunkową „ikoną wzornictwa”, w którym jednak został doskonale wykorzystany potencjał dojrzale rozumianego wzornictwa na którym może budować przyszłość polska gospodarka.

 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78