Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Otwarcie dwóch wystaw i debata podczas Gdynia Design Days

logo_gdd.jpgPiątek 17 czerwca był jednym z najintensywniejszych dni Gdynia Design Days. W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbył się wernisaż dwóch wystaw „Wzornictwo za 4 złote – 1 euro design” i „Designer Roku 2010 – Tomasz Augustyniak”.


Pokazaliśmy również premierowy odcinek serialu edukacyjnego o procesie rozwoju nowego produktu, realizowanego przez IWP w ramach projektu Zaprojektuj Swój Zysk pt. „Wielka Gra – czyli jak zostać mistrzem w zarządzaniu wzornictwem”, który już wkrótce będzie można oglądać na portalu ZSZ.

debata1mini.jpg

 

 

 

 

 
fot. Anna Grunwald

Natomiast podczas debaty "Rozwój miasta poprzez biznes kreatywny, rozwój biznesu poprzez design” z udziałem wiceprezydenta miasta Gdyni Michała Gucia, prezes IWP Beaty Bochińskiej, projektanta Tomasza Augustyniaka, Moniki Zawadzkiej architektki i antropolożki kultury, Tomasza Szkudlarka profesora pedagogiki kultury i filozofii wychowania oraz Wioletty Kakowskiej dziennikarki portalu Trójmiasto.pl odpowiadaliśmy sobie na pytania o rolę biznesu kreatywnego w kształtowaniu przestrzeni miasta, w projektowaniu procesów i interakcji w społeczeństwie.

debata6vmini.jpg

 

 

 

 

 

 
 

fot. Anna Grunwald

Uczestnicy debaty mówili m.in. o kreatywności jako kapitale ludzkim, projektowaniu polegającym nie tylko na wytwarzaniu przedmiotów, ale poprawianiu jakości życia, które powinno być równie ważnym zyskiem, jeśli nie ważniejszym, niż ten mierzony ekonomicznie, a także o tym, jak budować poparcie społeczne dla inicjatyw związanych z wzornictwem.

debata3vmini.jpgfot. Anna Grunwald

Prezes Beata Bochińska przedstawiła również wyniki raportu przeprowadzonego wśród mieszkańców, urzędników i przedstawicieli biznesu 8 polskich miast, dotyczącego wiedzy na temat przydatności designu w przestrzeni miasta. 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78