Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Wystawa „re.produkt 3” w IWP

logo_re_produkt_3mini.JPG
Od czwartku 2 czerwca w IWP w Warszawie oglądać można wystawę „re.produkt 3” prezentującą rozwiązania projektowe zmierzających do tworzenia zrównoważonych, przyjaznych środowisku produktów. Wystawa podzielona została na trzy działy odzwierciedlające kategorie Koncepcji 3 R, na którą składają się trzy drogi: re-duce, re-use, re-cycle.

IWP_gotowe_www.jpg

 

 

 

 

 

 

 
 

 


fot. Małgorzata Kołtun

Wystawa ma prowokować publiczną dyskusję na temat zrównoważonego rozwoju w świecie designu. Ponieważ cykl życiowy każdego przedmiotu jest złożony i powiązany z wieloma towarzyszącymi mu procesami. Trudno więc jednoznacznie stwierdzić, które przedmioty są przyjazne środowisku. Te prezentowane na wystawie, oceniamy jako ciekawe próby zbliżenia się do realizacji produktu w pełni zrównoważonego.

191_gotowe_www.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 
 


fot. Małgorzata Kołtun

Re.produkt 3 jest trzecią wystawą serii, powiększoną w stosunku do poprzednich. Zaprezentowane zostały na niej produkty codziennego użytku, z których większość powstała w przeciągu ostatniego dziesięciolecia.
To kolejna prezentacja dobrych praktyk wzorniczych przygotowana w ramach projektu ZSZ.
Kuratorem wystawy jest studio Knockoutdesign (także autorem scenografia i opracowania graficznego) , współkuratorem IWP, a komisarzem wystawy Ewa Cieślik.
Wystawa będzie czynna do 4 września codziennie oprócz poniedziałków w godzinach 10-19, wstęp wolny. Wystawę można zwiedzać z audioprzewodnikiem.
Więcej

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78