Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

O Trendach na Trendparty w IWP

O trendach w biznesie i sztuce rozmawiali podczas panelu towarzyszącego oficjalnej premierze w dniu 27 kwietnia br. portalu Trendwizor.pl specjalni goście Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. W panelu prowadzonym przez Pawła Rabieja, wydawcę i dyrektora ds rozwoju magazynu „ThinkTank” uczestniczyli: dr Irena Eris - założycielka firmy Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris SA, Ewa Mierzejewska - redaktor naczelna magazynu „Dom & Wnętrze”, dr Iwona Palczewska - dyrektor pionu B+R IWP, Beata Bochińska - prezes IWP, Edward Dwurnik – artysta malarz, Tomasz Rudkiewicz – projektant, Designer Roku 2007, Bartosz Pampuch - dyrektor centrum badawczo-rozwojowego Comarch SA, Rafał Bauer – właściciel marki Rage Age i prezes Black Lion Narodowy Fundusz Inwestycyjny SA oraz Bogusław Deptuła – redaktor naczelny magazynu „Art & Business”.

19.jpg
fot. Maciek Nabrdalik/Magic Eye

14.jpg

fot. Maciek Nabrdalik/Magic Eye

Prezes Beata Bochińska opowiadając o Trendwizorze podkreśliła, że nie da się automatycznie przełożyć światowych trendów na rynek polski – kto chce osiągnąć na nim sukces, musi pamiętać o jego specyfice. Te informacje dostarcza właśnie Trendwizor. Redaktor Ewa Mierzejewska podkreśliła, że prezentowane w jej piśmie światowe trendy na etapie pracy redakcyjnej poddawane są ocenie, czy przyjmą się na polskim rynku.

13.jpg

fot. Maciek Nabrdalik/Magic Eye

20.jpg

fot. Maciek Nabrdalik/Magic Eye

Dr Iwona Palczewska jako przykład błędu przy nieuwzględnianiu lokalnych uwarunkowań w biznesie podała historię obecności firmy IKEA w Japonii. IKEA wycofała się z tego rynku liczącego 170 mln potencjalnych konsumentów, ponieważ nie uwzględniła specyfiki tamtejszego rynku. Na ponowne wejście na japoński rynek zdecydowała się dopiero po 20 latach w roku 2006. Z kolei Bartosz Pampuch z Comarchu jak przykład światowego trendu, który nie przyjął się na polskim rynku wskazał popularną w USA aplikację do osobistego zarządzania finansami. – Większość Polaków boi się trzymania swoich danych w aplikacjach zewnętrznych – powiedział.

7.jpg

fot. Maciek Nabrdalik/Magic Eye

3.jpg

fot. Maciek Nabrdalik/Magic Eye


Wiosenne trendy w oprawie części gastronomicznej Trendparty przygotowała Quchnia Artystyczna pod okiem Marty Gessler.

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78