Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Rozpoczął się monitoring rynku przed konkursem Dobry Wzór 2011

10 badaczy i siedmiu ekspertów ocenia produkty i usługi obecne na polskim rynku. Szukają dobrze zaprojektowanych produktów i usług. Informacje o nich trafią do bazy wiedzy o stanie wzornictwa na polskim rynku tworzonej przez IWP oraz konkursu Dobry Wzór.
Obecnie prowadzone są prace przez badaczy rynku oraz ekspertów wzornictwa, którzy oceniają dwukrotnie, pod względem przyjętych przez IWP kryteriów, zgłaszane przez badaczy rynku produkty i usługi pod względem wielu parametrów wzorniczych (w tym ergonomii, dostępności dla osób z ograniczoną sprawnością), ale także ekonomicznych (cena, stosunek ceny do jakości, dopasowanie do segmentu rynku itp.), statusu prawnego itp. Prace związane z monitoringiem odbywają się z wykorzystaniem specjalnej komputerowej aplikacji. Do monitoringu produkty i usługi są wybierane z rynku przez badaczy IWP lub mogą zostać zgłoszone.
Badacze monitorują wiele miejsc, zgodnie z wytycznymi IWP: Internet, półki sklepowe, słuchają aktualności w radiach np. o usługach, robią zdjęcia itp.
Monitoring realizowany jest od 17 lat w powiązaniu z konkursem Doby Wzór, a od 3 lat jako samodzielne działanie badawcze, dostarczające wiedzy o stanie wzornictwa produktów i usług obecnych na polskim rynku.
Monitoring jest wyjątkową szansą dla przedsiębiorstw i projektantów do wzięcia udziału w konkursie Dobry Wzór. Korzyści płynące z tego faktu, to możliwość zaistnienia w wyjątkowym wydarzeniu, być rekomendowanym przez międzynarodowe jury konkursu i zdobycia nagrody Ministra Gospodarki - prestiż posługiwania się godłem Dobry Wzór.
Dla ułatwienia kontaktu badaczy i ekspertów z firmami oraz projektantami, uruchomiono adres monitoring@iwp.com.pl , na który można kierować korespondencję w sprawie monitoringu.

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78