Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Wystąpienie prezes IWP podczas X Międzynarodowego Forum Gospodarczego w Gdyni

Prezes IWP Beata Bochińska wzięła udział w trwającym w dniach 7-8 X br. X Międzynarodowym Forum Gospodarczym w Gdyni. Uczestniczyła w panelu „Przemysły kreatywne” z wystąpieniem „Doradztwo Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w dziedzinie przemysłów kreatywnych – projekty realizowane z Gdynią” oraz w dyskusji „Jak stymulować rozwój przemysłów kreatywnych?”.
Ideą tego panelu była prezentacja założenia: design i obszar biznesu kreatywnego są dzisiaj jednym z największych potencjałów rozwoju Europy. W gospodarce „post-industrialnej” sektor kreatywny stanie się równie ważny, jak obecnie sektor motoryzacyjny czy wydobywczy. Konkurencyjność w przyszłości, w dużej mierze zależeć będzie od umiejętności rozwoju sektorów kreatywnych, gdzie kreatywność jest kluczowym narzędziem konkurencyjnym.
W forum wzięło udział ponad 1500 uczestników. W jego ramach odbyło się pięć paneli tematycznych, cztery warsztaty branżowe oraz liczne imprezy towarzyszące. Gośćmi specjalnymi byli m.in. prof. Jerzy Buzek i prof. Witold Orłowski.
Więcej: forum.gdynia.pl/

 forum.jpg

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78