Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Prezes IWP Beata Bochińska oraz dr Iwona Palczewska, dyrektor Pionu Badań i Rozwoju, na konferencji DMI w Londynie

W dniach 6-8 września prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego Beata Bochińska oraz dr Iwona Palczewska, dyrektor Pionu Badań i Rozwoju, brały udział na konferencji Design Management Institute w Londynie, poświęconej zagadnieniom Transforming Design.
Konferencja dotyczyła zjawisk i możliwości połączenia i przekształcenia zarządzania projektowego w sferze społecznej oraz instytucji sektora publicznego, nowych produktów i usług, a także innowacji w biznesie.
W dniu 06 września 2010 r. przedstawiciele IWP wzięli udział w warsztatach organizowanych przez DMI z Bostonu - Design Research and the Customer – Driven Innovation Strategy, prowadzonych przez Darrel Rhea. - Pragmatyczne i praktyczne podejście amerykańskiej szkoły prowadzenia badań zbierających wiedzę potrzebną współczesnemu projektantowi pracującemu na bardzo konkurencyjnym rynku oraz w coraz bardziej wymagającym innowacyjnym środowisku pozwoliło poznać trendy rozwojowe na najbliższe lata w dziedzinie badań – podkreśla prezes IWP Beata Bochińska.
Z kolei udział w konferencji Transforming Design pozwolił zapoznać się z kierunkami rozwoju i wziąć udział w kreowaniu nowych propozycji rozwiązań związanych z obsługą coraz bardziej wymagających klientów. - Liczne przykłady transformacji firm i podejścia projektantów do procesu współpracy pokrywają się całkowicie ze strategią rozwoju IWP oraz są zgodne z modelem edukacyjnym oferowanym polskim przedsiębiorcom w projekcie ZSZ. Nowe podejścia do zespołowej pracy projektowej, komunikacji i oraz metodologii design management znalazło pełne poparcie w prezentowanych trendach międzynarodowych – zauważa prezes IWP.
Udział przedstawicieli IWP w warsztatach Service Design: Key Methods and Strategies w Londynie organizowanych przez DMI związany był z programem tworzenia metodologii badań i opracowywaniem metodyki pracy projektanta usługi, którym od ponad roku zajmuje się Instytut. - Ocena projektowania usługi została wprowadzona na stałe do programu monitoringu polskiego rynku, a Sfera usług stała się jedną z kategorii konkursowych w organizowanym od 17 lat konkursie Dobry Wzór. Orientacja na pozytywne doświadczenie klienta i budowanie nowych wartości cenionych przez konsumentów było najważniejszym punktem odniesienia w warsztatach, które rozwijały praktyczne metody pracy – podkreśla prezes Bochińska.

DMI.jpg

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78