Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Dziennikarze chińskich mediów odwiedzili IWP

Przedstawiciele opiniotwórczych chińskich mediów odwiedzili w poniedziałek Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Zapoznali się z działalności IWP podczas prezentacji przeprowadzonej przez prezes Beatę Bochińską oraz zwiedzili wystawę „21 design stories. Studia przypadków”.

IMG_1148_.jpg

Prezes Bochinska poinformowała dziennikarzy o działalności IWP w trzech obszarach: consultingu, edukacji i upowszechniania wiedzy. Dodała, że w roku 2007 IWP na zlecenie Ministerstwa Gospodarki przygotował raport na temat potencjału wzornictwa w gospodarce – wykazał on, że stosowanie innowacyjnego designu podnosi efektywność gospodarki. Poinformowała również o programach IWP promujących dobre praktyki wzornicze (Gdynia Design Days, konkurs Dobry Wzór oraz Słownik Projektantów Polskich). – W Polsce przyjęliśmy zasadę aby pracować z wzornictwem przemysłowym na zasadach systemowych – dodała prezes Bochińska.
Gości z Chin interesowały efekty prezentacji polskiego wzornictwa przemysłowego na wystawie EXPO 2010 w Szanghaju przygotowanej przez IWP oraz towarzyszących jej seminariów. Prezes poinformowała o m.in. o planowanych wystawach wzornictwa polskiego w Pekinie oraz chińskiego w Warszawie, a także prezentacji polskiego systemu edukacji wzornictwa. Opowiedziała także o oferowanej przez IWP, również dla uczestników z Chin, możliwości korzystania z e-learningu.
Chińscy dziennikarze zwiedzili wystawę „21 design stories. Studia przypadków”, na której mieli okazję osobiście przetestować mPOSITION - innowacyjne stanowisko do pracy z komputerem w pozycji siedząco–leżącej, zaprojektowane i wyprodukowane na podstawie badań ergonomicznych IWP przez polskiego producenta PROFIm.
Wizyta to element działań promocyjnych związanych z udziałem Polski w Wystawie Światowej EXPO 2010 w Szanghaju. Pobyt chińskich dziennikarzy w Polsce organizuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78