Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Światowe finały Imagine Cup 2010

W 8 lipca podczas gali w Operze Narodowej ogłoszono wyniki światowych finałów Imagine Cup 2010, największego konkursu technologicznego dla studentów.

Konkurowali oni w głównych pięciu kategoriach: Projektowanie Oprogramowania, Projektowanie Systemów Wbudowanych, Media Cyfrowe, Technologie Informatyczne oraz Projektowanie Gier. W uznawanej za najbardziej prestiżową kategorii Projektowanie Oprogramowania zwyciężyła drużyna Skeek z Tajlandii. W dodatkowej kategorii Internet Explorer 8 trzy pierwsze miejsca zajęły zespoły z Polski.

mPOSITION.JPGPrzed finałami specjalnie dla uczestników Imagine Cup Instytut Wzornictwa Przemysłowego, partner konkursu, przygotował MediaLab - studio mulimedialne. Uczestnicy Media Lab mieli wyjątkową okazję wypróbować możliwości mPOSITION, innowacyjnego stanowiska do pracy z komputerem w pozycji siedząco-leżącej, które miało wczoraj swoją światową premierę. Stanowisko zostało zaprojektowane przez niezależnego studia projektowego Studio 1:1 Jarosław Szymański i wyprodukowane na podstawie badań ergonomicznych Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz przez polskiego producenta PROFIm. Studenci zostali oprowadzeni również po wystawie 21 design stories. Studia Przypadków, w ramach której mPOSITION jest polskim przykładem efektów udanej współpracy między projektantami i producentami.

 

IMG_1262_mini.jpg IMG_1237_mini.jpg
IMG_1332_mini.jpg IMG_1369_mini.jpg

 Światowe finały Imagine Cup 2010 odbywały się od 3 do 8 lipca 2010 po raz pierwszy w Polsce. Do Warszawy przyjechało ponad 400 reprezentantów z blisko 100 krajów, którzy rywalizowali w 5 kategoriach o tytuł najbardziej kreatywnych studentów na świecie. W przyszłym roku finały Imagine Cup odbędą się w Stanach Zjednoczonych, w Nowym Jorku.


 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78