Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

„Leszek Możdżer - Dwie Klawiatury” – połączenie sztuki i technologii

IMG_1215.jpg Z okazji światowych finałów Imagine Cup 2010 partner konkursu Instytut Wzornictwa Przemysłowego we współpracy z Ministerstwem Gospodarki zorganizował 5 lipca wyjątkowy spektakl „Leszek Możdżer – Dwie Klawiatury”.

 

Wieczór towarzyszył wielkiemu wydarzeniu, jakim są finały największego konkursu technologicznego. Wzięło w nim udział blisko 400 tysięcy młodych ludzi ze stu krajów na całym świecie, spośród których 400 najlepszych studentów z 6 kontynentów przyjechało na finał do Warszawy. Specjalnie na tę okazję światowej sławy pianista jazzowy Leszek Możdżer zgodził się wyjątkowo oprawić własną interpretacją utworów Fryderyka Chopina inny materiał, prezentację przedstawiającą wszechstronny dorobek polskiej szkoły projektowania i grafiki wraz z jej najnowszymi osiągnięciami.

IMG_1101_mini.jpg

IMG_1133_mini.jpg

IMG_1134_mini.jpg

 

W niecodziennym spotkaniu z najlepszymi polskimi twórcami animacji oraz muzyką Chopina w wykonaniu i interpretacji Leszka Możdżera wzięli udział przedstawiciele służby cywilnej, prezesi urzędów i agencji rządowych, szefowie największych firm działających w Polsce oraz międzynarodowi jurorzy konkursu Imagine Cup.

IMG_0970_mini.jpg

„Gdzieś w przestrzeni między XIX wieczną klawiaturą fortepianu, a współczesną klawiaturą komputera macie Państwo szansę odnaleźć to co leży zawsze u podstaw silnych i kreatywnych społeczeństw. Kultura jest tym dobrem cennym, które daje kapitał społeczny, kształtuje postawy ludzi otwartych, odważnych i ciągle poszukujących nowych rozwiązań. Nie zapominajmy Wszyscy w codziennym, nieustającym trudzie transformowania naszej rzeczywistości o KULTURZE. Bez niej, technologii i naszemu życiu będzie brakowało mądrej treści” – podkreślała prezes IWP Beata Bochińska, otwierając koncert Leszka Możdżera.

Po koncercie trwały długie rozmowy na temat możliwości rozwoju w Polsce, dotyczące między innymi systemu edukacji i kształcenia młodych osób, które biorą udział również w Imagine Cup.

IMG_1204_mini.jpg

IMG_1201_mini.jpg

Zebrani w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego goście zostali oprowadzeni po wystawie „21 design stories. Studia przypadków”, prezentującej efekty udanej współpracy pomiędzy projektantami i producentami. 21. przypadkiem pokazywanym na wystawie jest innowacyjne stanowisko do pracy z komputerem w pozycji siedząco-leżącej mPOSITION , specjalnie zaprojektowany ergonomiczny fotel, który wymyślili polscy naukowy w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, zaprojektowali zdolni projektanci, a wyprodukował polski producent. mPOSITION będzie miało swoją światową premierę 8 lipca.

IMG_0993_mini.jpg

IMG_1009_mini.jpg

Instytut Wzornictwa Przemysłowego jest partnerem światowych finałów Imagine Cup 2010.


 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78