Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Finały Imagine Cup: premiera innowacyjnego siedziska do pracy przy komputerze

W Warszawie w dniach 3-8 lipca odbędą się światowe finały Imagine Cup 2010 – konkursu dla młodych programistów. Konkurs organizuje firma Microsoft, Instytut Wzornictwa Przemysłowego jest partnerem finałów. W IWP odbędzie się m.in. światowa premiera innowacyjnego siedziska do pracy przy komputerze w pozycji siedząco-leżącej, zaprojektowanego i wyprodukowanego przez polskiego producenta PROFIm na podstawie badań ergonomicznych IWP.
Konkurs będzie rozgrywany w następujących kategoriach: projektowanie oprogramowania, projektowanie systemów wbudowanych, projektowanie gier, media cyfrowe i technologie informatyczne. Prezes IWP Beata Bochińska będzie jurorem w kategorii media cyfrowe.
W IWP odbędą się dwie imprezy towarzyszące: 5 lipca VIP Party (z udziałem m.in. jurorów konkursu) o nazwie Dwie Klawiatury. Ideą tego wydarzenia jest innowacyjne połączenie dwóch światów (klawiatur) – symboli kultury wyższej i technologii połączonej z promocją marki Polska. Spotkanie zostanie uświetnione przez koncert światowej sławy pianisty Leszka Możdżera (specjalna aranżacja utworów Chopina). W trakcie spotkania zostanie zaprezentowana animacja komputerowa, która przedstawi dokonania polskiej grafiki komputerowej.
Trzy dni później uczestnicy finałów wezmą udział w Medialab – studio multimedialnym przygotowanym przez IWP w ramach wycieczki fakultatywnej. Zostaną tam zaprezentowane innowacyjne siedziska do pracy przy komputerze w pozycji siedząco-leżącej, zaprojektowane i wyprodukowane na podstawie badań ergonomicznych IWP przez polskiego producenta PROFIm.
W finałach w Warszawie weźmie udział ponad 400 najlepszych studentów z całego świata.
Więcej: www.iwp.com.pl/projekty_imagine_cup_swiatowe_finaly

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78