Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Ruszają Gdynia Design Days 2010

Wystawy tematyczne oraz uznanych oraz młodych projektantów, warsztaty dla przedsiębiorców i designerów, zajęcia z designu dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wykłady i dyskusje na temat projektowania z udziałem znanych designerów – to część wydarzeń, które zaplanowano podczas trzecich już Gdynia Design Days. Tegoroczna edycja imprezy rozpocznie się 12 czerwca, potrwa do 20 czerwca.
Hasło tegorocznych GDD brzmi: „Otwarte na dobry design”. - Dobrze zaprojektowana usługa, np. strona internetowa banku, to nie ta, która ma coraz więcej funkcjonalności, tylko ta, która ułatwia nam sprawne korzystanie z usług banku. Dobrze zaprojektowany produkt to nie ten, który jest najładniejszy, tylko taki, który do-pasowany jest do naszego mieszkania, naszej estetyki, czynności, którą będziemy nim wykonywać oraz naszej wygody. Każdy konsument musi nauczyć się wybierać. Umieć ocenić, co jest lepsze. Wiedzieć czego może wymagać od swych samorządowych przedstawicieli, żeby miasto, w którym żyje, było ładniejsze i przyjaźniejsze dla niego. Poprzez Gdynia Design Days chcemy konsumentowi, pomóc i pokazać dobre wzorce oraz kryteria oceny – mówi Elżbieta Opiła, dyrektor Gdynia Design Days.
W tegorocznej edycji Gdynia Design Days odwołujemy się do pojęcia „sustainable deve-lopment” („zrównoważony rozwój”) – życia osobistego, społeczeństw, gospodarki, miast i przestrzeni publicznej, w której żyjemy. Zrównoważony rozwój zapewnia m.in. takie projektowanie produktów i usług, by ułatwiły i uprościły nasze życie, zachowując jednocześnie równowagę w środowisku, w którym żyjemy.
Gdynia Design Days wspólnie z Miastem Gdynia organizuje Instytut Wzornictwa Przemysłowego.
Więcej informacji i szczegółowy plan na www.gdyniadesigndays.eu/

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78