Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Daria Piotrowska zwyciężyła w konkursie Youg Design 2010

Daria Piotrowska zwyciężyła w trzeciej edycji konkursu Young Design zorganizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Projektem „CATPOD” - transporterem dla kotów domowych, pokonała dziewięć projektów zakwalifikowanych do finału.
W ocenie kapituły biznesowej jury konkursu, projektantka wykazała się "umiejętnością kreatywnego oglądu rzeczywistości w odniesienu do konkretnej potrzeby rynku i użytkownika oraz dogłębnej analizy wszystkich etapów procesu projektowego. Profesjonalnie i rzetelnie udokumentowała projekt.czym pokazała duży potencjał pozyskiwania zaufania potencjalnych producentów. Swoim projektem będzie mogła kształtować gust uzykowników poprzez obcowanie z dobrym designem. Prezentacja projektantki pokazała w sposób czytelny łączenie idei humanistycznej z biznesem.".
Zwyciężczyni otrzymała stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 tys. zł ufundowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz zaproszenie na staż do studia projektowego Ergo Design w Krakowie.
Daria Piotrowska, wraz z czwórką laureatów wskazaną przez jury (Jan Kochański, Iwo Rzepiela, Aleksandra Mirecka i Dariusz Korkuś), zostali zaproszeni do zaprezentowania swoich projektów podczas tegorocznych Gdynia Design Days na wystawie Design w Kontenerach.
Ponadto zwyciężczyni oraz trzy osoby, które jury wskaże w późniejszym terminie spośród finalistów, będą mogli, dzięki „opiece” Creek Polska, przygotować studia wykonalności swoich konkursowych projektów.
Na konkurs zostało łącznie zgłoszonych 38 projektów.

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78