Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Wystawa „21 design stories. Studia przypadków”

21_SD_logo_mini.jpg„21 design stories. Studia przypadków” – to tytuł wystawy, która prezentuje efekty udanej współpracy producenta z projektantem – 21 dowodów na to, że innowacyjny design równa się pewny zysk. Wystawa powstała z myślą o polskich przedsiębiorcach i producentach, którym chcemy przekazać, że świadome wykorzystanie potencjału wzornictwa może pozytywnie wpłynąć na profil firmy, przynosząc jej sukces biznesowy.
Zaprezentowanych zostało 20 zagranicznych produktów i usług obecnych na rynku nie dłużej niż 10 lat – 20 przykładów aplikacji wzornictwa, która wpłynęła na rentowność sprzedaży. Każdemu eksponatowi towarzyszy krótka historia jego powstania opracowana jako studium przypadku wg schematu: SYTUACJA/ PROBLEM (producenta)  ROZWIĄZANIE (poprzez aplikację wzornictwa)  REZULTAT (sukces rynkowy produktu, sukces biznesowy przedsiębiorstwa).
Jako 21. przykład zaprezentowane zostanie stanowisko do pracy z komputerem w pozycji siedząco-leżącej, najnowszy produkt polskiej firmy PROFIm, owoc współpracy z IWP i Studiem 1:1 - niezależnym studiem projektowym z Gdańska. Obecnie stanowisko jest w fazie prototypowania, na wystawie pojawi się dopiero w lipcu, po premierze w czasie finałów Imagine Cup 2010.
Obiekty prezentowane są w siedmiu kategoriach, uwzględniających różne konteksty współczesnego wzornictwa.
Kurator wystawy, Kathryn Best, jest projektantką, architektką wnętrz, doradza w sprawach marki. Jest autorką bestsellerowej książki „Design Management”. Wykłada Design Management na University College for the Creative Arts w Farnham. Obecnie pracuje nad badaniami nad potencjałem i rolą wzornictwa jako narzędzia innowacji i zmian w biznesie, sferze społecznej, środowisku.
Natomiast drugi kurator, Krzysztof Bielski, jest dyrektorem Pionu Upowszechniania Wzornictwa IWP.
Scenografię i projekt elementów identyfikacji wizualnej przygotowali Beata i Paweł Konarscy, KONARSKA-KONARSKI design studio.
Wystawa jest czynna od 1 czerwca do 5 września 2010, w Sali im. Prof. Wandy Telakowskiej, w siedzibie IWP (ul. Świętojerska 5/7, Warszawa) codziennie oprócz poniedziałków, w godzinach 10.00-19.00. Wstęp wolny.

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78