Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

FteamS - zwycięscy Imagine Cup 2010

IC10_midi.jpgZespół Fteams z Politechniki Łódzkiej zwyciężył w rozgrywanych dzisiaj finałach krajowych konkursu Imagine Cup w kategorii Projektowanie Oprogramowania.

Drużyna w składzie Grzegorz Glonek, Jacek Pintera, Magda Jonczyk, Tomasz Ciejka pod opieką merytoryczną Jarosława Koszuka pokonała podczas dzisiejszych prezentacji cztery inne zespoły, które zakwalifikowały się do ścisłego grona finalistów. Fteams będzie reprezentować Polskę podczas zbliżających się finałów światowych Imagine Cup, które na początku lipca odbędą się w Warszawie.

FteamS podczas tego rocznych finałów zaprezentowało projekt interPeter – automatyczny tłumacz języka migowego umożliwiający osobom z niepełnosprawnością słuchową porozumiewać się z osobami słyszącymi w czasie rzeczywistym.

Poza prawem reprezentowania Polski na finałach światowych Imagine Cup 2010, Fteams otrzymała także nagrodę specjalną w wysokości 15 tysięcy złotych za zajęcie pierwszego miejsca w krajowych finałach konkursu ufundowaną przez Ministerstwo Gospodarki.
Podczas uroczystej gali krajowych finałów konkursu Imagine Cup wręczono także nagrodę dla najlepszego projektanta dla Magdy Jonczyk z zespołu Fteams ufundowaną przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Kolejne miesca zajeły drużyny:
2. miejsce Zespół MUTANT
3. miejsce Zespół The Eradicators
4. miejsce Ex quo zespoły eVolve i  DreamCraft

Zobacz galerię zdjęć z Gali wręczenia nagród >>

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78