Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Krajowe finały Imagine Cup 21 kwietnia w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego

Znamy już dziesięć zespołów, które będą rywalizować o prawo reprezentowania Polski w kategorii Projektowanie Oprogramowania podczas światowych finałów Imagine Cup, największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów organizowanego przez Microsoft. Zwycięzców tej kategorii wyłonią finały krajowe, które odbędą się 21 kwietnia w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.
Krajowe finały Imagine Cup odbędą się 21 kwietnia w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, który jest partnerem konkursu i współorganizatorem tego wydarzenia.
„Już po raz trzeci Instytut Wzornictwa ma przyjemność współorganizowania wspólnie z firmą Microsoft finałów polskiej edycji konkursu Imagine Cup. Udało się nam wspólnie wypracować unikalną formułę przygotowania uczestników konkursu, polegającą zarówno na kreowaniu interdyscyplinarnych zespołów konkursowych, a także obfitym zestawie szkoleń biznesowych dla zespołów walczących w półfinale. Startujący w szranki tego technologicznego konkursu, uczą się zrozumienia potrzeb użytkownika, pracy w zespole projektowym, dopasowania produktu do potrzeb rynku i wreszcie jego prezentacji przed jury,przez co mogą sięgać z sukcesami po międzynarodowe laury. W perspektywie laureaci polskiego Imagine Cup stanowić będą ważną grupę profesjonalistów projektujących dla nas nie tyle oprogramowanie,co raczej nowoczesne usługi zorientowane na pozytywne doświadczenie odbiorcy. Życzę uczestnikom Imagine Cup 2010 miejsc na podium i… w przyszłości dobrych, wymagających kreatywności miejsc pracy” – powiedziała Beata Bochińska, prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz sędzia konkursowej kategorii Projektowanie Oprogramowania.


Do ścisłego finału polskiej edycji konkursu Imagine Cup w kategorii Projektowanie Oprogramowania zakwalifikowały się zespoły:
DreamCraft z Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu;
eVolve z Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu;
Farsighters z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie;
FteamS z Politechniki Łódzkiej (laureat drugiego miejsca w ubiegłorocznej edycji Imagine Cup w kategorii Interoperacyjność);
MUTANT z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie;
PolishDreamTeam z Politechniki Białostockiej;
Sampi Design z Politechniki Rzeszowskiej;
sinciPUT z Politechniki Poznańskiej;
The Eradicators z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie;
Zippies z Politechniki Łódzkiej.

„Imagine Cup to wyjątkowy konkurs. Studenci, których wiedza w obszarze nowych technologii wykracza daleko poza uniwersyteckie ramy, rywalizują ze sobą na najbardziej kreatywne pomysły. Dojrzałość tegorocznych prac oraz innowacyjne podejście do zadanego problemu wywarły na mnie duże wrażenie” - powiedział Tadeusz Golonka, przewodniczący komisji sędziów polskiej edycji Imagine Cup.
„Lista krajowych finalistów oraz jakość prezentowanych przez nich projektów pozwalają przypuszczać, że tegoroczne światowe finały Imagine Cup będą stały na najwyższym poziomie ze wszystkich dotychczasowych” – powiedział z kolei Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developer & Platform Group w polskim oddziale firmy Microsoft. – „Dla mnie, tych dziesięć drużyn to już są zwycięzcy. Udowodnili, że dzięki kreatywnemu wykorzystaniu nowoczesnych technologii informatycznych oraz pracy grupowej można uczestniczyć w budowaniu lepszej przyszłości dla nas wszystkich” - dodał.
Ideą przewodnią konkursu Imagine Cup są kwestie istotne dla rozwoju cywilizacji. Studenci z całego świata, którzy przyjadą w lipcu do Polski na światowe finały konkursu, będą się starać rozwiązać największe problemy ludzkości określone w Milenijnych Celach Rozwoju ONZ z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych.
Tegoroczna edycja Imagine Cup składa się z pięciu kategorii konkursowych:
 Projektowanie Oprogramowania, gdzie należy stworzyć system informatyczny mając
do dyspozycji między innymi .Net Framework, Windows czy Windows Mobile. Główną nagrodą
w konkursie jest 25 000 dolarów.
 Projektowanie Gier, której celem jest stworzenie nowej gry komputerowej wykorzystującej Microsoft's XNA Game Studio 3.0 lub Silverlight 3.0 oraz Visual Studio. Główna nagroda to 25 000 dolarów.
 Media Cyfrowe, gdzie maksymalnie dwuosobowe zespoły muszą stworzyć film internetowy poruszający tematykę tegorocznego przesłania Imagine Cup.
 Technologie Informatyczne, sprawdzające wiedzę i praktyczne umiejętności studentów
pod względem tworzenia, wdrażania i nadzorowania systemów IT, które będą wydajne, funkcjonalne, stabilne i bezpieczne.
 Projektowanie Systemów Wbudowanych, w której zespoły mają za zadanie opracowanie wbudowanego rozwiązania w oparciu o Windows Embedded CE 6.0 R2 oraz komputery kompaktowe. Do tej pory aż czetry zespoły z Polski zakwalifikowały się do drugiej rundy w kategorii Projektowanie Systemów Wbudowanych.
W Polsce Imagine Cup już od dwóch lat jest organizowany w ścisłej współpracy z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki.
Sponsorami tegorocznej polskiej edycji konkursu Imagine Cup zostały firmy Dell, PTK Centertel, operator sieci Orange, Asseco Poland SA oraz Park Technologiczny – Miasteczko Multimedialne w Nowym Sączu, które ufundują nagrody dla zwycięzców finałów krajowych w kategorii Projektowanie Oprogramowania.
Więcej informacji o konkursie Imagine Cup 2010 można znaleźć na stronie www.imaginecup.pl

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78