Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Prezes IWP jurorem polskiego finału Imagine Cup 2010

IC10_Poland_Logo_White_FINAL.jpgBeata Bochińska, prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, oceni prace w konkursie Imagine Cup 2010 (największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów) w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Krajowy finał odbędzie się w dnach 20-21 kwietnia br. w siedzibie IWP.
Projektowanie Oprogramowania to najbardziej prestiżowa kategoria Imagine Cup – sówj udział zgłosiło w niej 96 zespołów z Polski, z których 59 zakwalifikowało się do kolejnego etapu.
Chęć udziału w Imagine Cup 2010 zgłosiło ponad 3000 studentów polskich uczelni technicznych i uniwersytetów, a 825 z nich zgłosiło swój projekt oraz spełniło wymóg nadesłania streszczenia prezentacji, co kwalifikowało ich do wzięcia udziału w specjalnym międzynarodowym quizie dotyczącym konkursu. W kategorii Media Cyfrowe dwa polskie zespoły zakwalifikowały się do drugiej rundy, z czego zespół LifeClick z Politechniki Poznańskiej na pierwszym miejscu, a zespół Kahna&Demon z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie na miejscu 8. Polscy studenci stanowią ponad 10 procent liczby uczestników, którzy przeszli do drugiej rundy w kategorii Technologie Informatyczne. Wśród 10 najwyżej ocenianych zawodników tej kategorii znajduje się aż 6 studentów z Polski.
Ideą przewodnią Imagine Cup są zawsze kwestie istotne dla rozwoju cywilizacji. W tym roku studenci z całego świata, którzy wezmą udział w konkursie, będą się starać rozwiązać największe problemy ludzkości określone w Milenijnych Celach Rozwoju ONZ z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych.
Światowe finały Imagine Cup odbędą się w lipcu br. w IWP. W Polsce Imagine Cup już od dwóch lat jest organizowany w ścisłej współpracy z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki. Sponsorami tegorocznej, polskiej edycji konkursu Imagine Cup zostały firmy Dell, PTK Centertel, operator sieci Orange, Asseco Poland SA oraz Park Technologiczny - Miasteczko Multimedialne w Nowym Sączu, które ufundują nagrody dla zwycięzców finałów krajowych w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Konkurs organizuje Microsoft.
Więcej informacji na http://www.microsoft.com/poland/edukacja/imaginecup/nagrody.aspx

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78