Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Birgitta Ohlsson, szwedzka minister ds. Unii Europejskiej, z wizytą w IWP

DSCN5690.JPGSzwedzka minister ds. Unii Europejskiej Birgitta Ohlsson odwiedziła 5 marca br. Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Spotkała się m.in. z prezes Instytutu Beatą Bochińską oraz zwiedziła wystawy „WA: HARMONIA. Japoński design dziś” oraz „Designer Roku 2009: Andrzej Śmiałek i Ergo Design. Jak powstają chętnie kupowane produkty”.
Minister Ohlsson odwiedziła Polską w ramach swojej podróży po krajach nadbałtyckich, podczas której zajmowała się zagadnieniami obszarów możliwej współpracy z tymi krajami. W Polsce interesowały ją wzrost gospodarczy, w którego powstawanie wkład wnosi innowacyjne projektowanie.
Podczas spotkania prezes Bochińska opowiedziała minister Ohlsson m.in. o programie „Zaprojektuj Swój Zysk”, którego celem jest poprawa konkurencyjności przedsiębiorstw dzięki zastosowaniu wzornictwa, systemie kształcenia studentów designu na polskich uczelniach i konieczności poszerzania go o wiedzę z zakresu biznesu oraz roli miast i samorządów w promowaniu innowacyjnego design na przykładzie organizowanych przez IWP Gdynia Design Days. Krzysztof Bielski, dyrektor działu upowszechniania IWP, przypomniał z kolei o wystawie „CZTERY ELEMENTY. Szwedzki design dzisiaj” zorganizowanej przez IWP i prezentowanej podczas Gdynia Design Days oraz później w siedzibie IWP w Warszawie.

DSCN5665.JPG

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78