Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Telewizyjna premiera filmu „Wartość dodana. Światowe wzornictwo z Polski” na kanale Domo

WD.jpgFilm „Wartość dodana. Światowe wzornictwo z Polski” prezentuje nowoczesny proces powstawania nowego produktu oraz korzyści, jakie daje przedsiębiorstwu współpraca z projektantami i stosowanie wzornictwa. Odpowiada na pytanie, co to jest wzornictwo i uzmysławia widzowi, że składają się na nie estetyka, cena, jakość i funkcjonalność, (najważniejsze dla klienta), wiedza, umiejętności i tradycja (istotne dla projektanta), a także możliwości technologiczne, cena i możliwość sprzedaży (ważne dla producenta).
Fabuła filmu jest oparta na procesie powstawania innowacyjnego mebla, od projektowania w studio projektowym Studio 1:1, przez testy w instytucie badawczym, po produkcję w fabryce PROFIm. Pozostałe konteksty to: edukacja młodych projektantów (rozmowy z wykładowcami i studentami ASP w Krakowie), wizyta w pracowni projektanta, który opracował nowatorską technologię (Oskar Zięta i jego firma Steelwerk w Zielonej Górze), krótka prezentacja gotowych produktów funkcjonujących na rynku (dystrybucja w warszawskiej Domotece), projekty z różnych dziedzin (transport, agd, meblarstwo, przemysł lekki). Premiera filmu odbyła się 21 maja 2009 roku w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie na wernisażu wystawy pod takim samym tytułem. Poza granicami kraju film zostanie pokazany na wystawie „Wartość dodana. Wzornictwo z Polski” podczas EXPO 2010 w Szanghaju.
Film został wyprodukowany z funduszy unijnych, jako element projektu kluczowego „Zaprojektuj Swój Zysk ¬ poprawa konkurencyjności przedsiębiorstw dzięki zastosowaniu wzornictwa”, który IWP realizuje w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Producentem filmu jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego, producentem wykonawczym Papaya Films, autorem scenariusza jest Wojciech Staruchowicz, a film wyreżyserowała Ewa Krysiak. Autorami konsultacji merytorycznej są Beata Bochińska, prezes IWP oraz Krzysztof Bielski, dyrektor pionu upowszechniania IWP.
Daty i godziny emisji:
06.03 – godz. 18:00 i 0:30; 08.03 – godz. 07:05; 20.03 – godz. 14:40, 21.03 – godz. 10:40, 23.03 – godz. 23:30, 24.03 – godz. 21:20 oraz 28.03 – godz. 11:35.

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78