Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Wystawa „Designer Roku 2009 Andrzej Śmiałek i Ergo Design”

logo.jpg12 lutego – 11 kwietnia 2010
Instytut Wzornictwa Przemysłowego, ul. Świętojerska 5/7, Warszawa
Sala tzw. Małpiarnia
Godz. 10-19 codziennie (oprócz poniedziałków)

WSTĘP WOLNY

Komisarz wystawy Ewa Siemieńska, IWP
Scenografia i opracowanie graficzne Ergo Design

Wystawa „Designer Roku 2009: Andrzej Śmiałek i Ergo Design. Jak powstają chętnie kupowane produkty” to prezentacja laureata tytułu Designer Roku przyznawanego najlepszemu projektantowi przez prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, w ramach corocznego ogólnopolskiego konkursu Dobry Wzór. Nagradzane są w nim dobrze zaprojektowane projekty na polskim rynku.
Prezes IWP Beata Bochińska w uzasadnieniu powiedziała, że nagroda Andrzejowi Śmiałkowi i Ergo Design została przyznana m.in. za konsekwentne, wieloletnie projektowanie innowacyjnych produktów, świadome wykorzystywanie rzetelnych badań rynkowych, obserwację i uwzględnianie w rozwiązaniach projektowych zmieniających się stylów życia oraz za profesjonalne zarządzanie procesem projektowania, z pełnym zrozumieniem łańcucha życia produktu na rynku i jednoczesnym poszanowaniem potrzeb ostatecznego konsumenta.
Na monograficznej wystawie projektanta i jego zespołu można zobaczyć najciekawsze produkty zaprojektowane dla takich firm, jak Zelmer, Lotos i Deltim oraz prześledzić cały nowoczesny proces powstawania nowego produktu. Naczelnym hasłem studia i jego filozofią, jest angielskie „brand indulging”, co wskazuje na specjalizację we wzmacnianiu i pozycjonowaniu marki poprzez wdrażanie dobrze zaprojektowanych, innowacyjnych produktów.
Andrzej Śmiałek urodził się w 1968 roku. Jest projektantem, managerem, nauczycielem akademickim. Współzałożyciel i dyrektor kreatywny Ergo Design. Jako autor i współautor ma na koncie ponad 500 wdrożonych projektów.

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78