Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Byliśmy na Designboost 2009

Warszawa, 24.10.2009

Czym jest design? Jak projektując tworzyć długoterminową wartość zamiast szybkich zysków? Design for Life to tegoroczne hasło przewodnie spotkania ‘Boost Event’ w Malmö, w którym uczestniczył Instytut.

Wsród zaproszonych gości znaleźli się projektanci, architekci, socjologowie, antropolodzy kultury i biznesu, konsultanci biznesowi, agencje kreatywne oraz przedstawiciele polityki i instytucji związanych z designem z całego świata.

W idei Design for Life chodzi o to jak możemy poprawić jakość życia wielu ludzi. Jak planujemy, produkujemy, dostarczamy, a wreszcie jak korzystamy ze wszystkiego co nas otacza - od środków transportu, obiektów infrastrukturalnych poprzez żywność, rozrywkę, aż po produkty i marki. To wszystko determinuje wyzwania stojące przed projektantami.

Niestety projektowanie skoncentrowane na zaspokajaniu potrzeb przynajmniej częściowo stało się źródłem zanieczyszczenia. Pogoń za modą i nowością sprawiły, że wiele przemysłów koncentruje się obecnie na tym, aby zapewnić więcej, podczas gdy chodzi o to aby produkować lepiej. Poczucie odpowiedzialności, troska o środowisko w którym żyjemy i chęć współpracy to motywy, którymi kierowali się organizatorzy Designboost.

Pomysłodawcami i organizatorami DesignBoost są David Carlson, szwedzki projektant i przedsiębiorca uznany za jednego z najlepszych i najbardziej opiniotwórczych trendseterow oraz Peer Eriksson, utytułowany strateg w zakresie komunikacji, założyciele firmy Designboost.

Więcej o Designboost
 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78