Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Myśl zyskiem - relacja z konferencji „Innowacyjny wzór na idealny efekt”

Warszawa, 14.09.2009
„Inwestowanie we wzornictwo jest niezbędne do tego, aby osiągać trwałe efekty w konkurencji na rynku” - powiedziała Beata Bochińska, Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie otwierając, zorganizowaną przez BRE Bank, konferencję „Innowacyjny wzór na idealny efekt”, która odbyła się 8 września br.

„Za kilka lat wszyscy będą dysponowali podobnym parkiem maszynowym, a konkurencja będzie kilka razy większa. Dlatego już dziś warto pomyśleć, jak się wyróżnić na tle konkurentów i skąd na to wziąć pieniądze” - dodała Beata Bochińska.

Celem konferencji BRE Banku była promocja dobrych praktyk w zakresie współpracy na linii: przedsiębiorca - projektant - firma doradcza - instytucja finansowa, przy wdrożeniu nowych produktów i usług, innowacyjnych rozwiązań, wyników prac B+R oraz wzorów użytkowych.

W module zatytułowanym „Myśl zyskiem” dr Iwona Palczewska, dyrektor działu Badań i Rozwoju Instytutu Wzornictwa Przemysłowego zaprezentowała wskaźniki efektywności wzornictwa jako czynnika przynoszącego zysk przedsiębiorcom oraz obszary działalności IWP jako instytucji doradczej dla przedsiębiorstw.
Kilkudziesięciu przedsiębiorców obecnych na konferencji otrzymało zaproszenie do udziału w realizowanym przez Instytut, finansowanym ze środków unijnych, programie „Zaprojektuj Swój Zysk”, którego celem jest stworzenie środowiska biznesowego umożliwiającego przedsiębiorcom i projektantom współpracę w obszarze aplikacji wzornictwa.

„Myśl zyskiem. To jest imperatyw, który kierujemy do siebie jako doradcy przedsiębiorstw. Myślimy zyskiem naszych klientów” – powiedziała dr Iwona Palczewska w swojej prezentacji.
Pozostałe moduły konferencji to: „Myśl strategicznie”, „Myśl kreatywnie”, „Działaj skutecznie”, „Finansuj optymalnie”. Uczestnicy mogli się z nich dowiedzieć, jakie są możliwości pozyskania unijnych źródeł finansowania projektów inwestycyjnych, dostępność wsparcia, czynniki sukcesu, błędy popełniane przy ustalaniu kategorii wielkości przedsiębiorstwa, a także zasady funkcjonowania projektu prowadzonego przez BRE Bank – Kamerton Innowacyjności. Mogli także poznać praktyczne aspekty składnia wniosków POIG i rolę instytucji doradczej w tym procesie.

Andrzej Śmiałek, dyrektor kreatywny ERGO Design przedstawił stosowany przez ERGO model współpracy studia projektowego z przedsiębiorstwami na przykładzie projektu linii wózków dziecięcych i akcesoriów do nich X-Lander.
kp/es
Więcej...

Zobacz także:

Zapowiedź konferencji

IWP na Forum Ekonomicznym w Krynicy

 

 

DSC_0098.JPG

DSC_0099.JPG

DSC_0097.JPG

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78