Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

IWP na Kongresie Kultury Polskiej

Warszawa, 20.08.2009

 

Logo_kongres_kultury_jpeg.jpg
Na odbywającym się od 23 do 25 września w Krakowie Kongresie Kultury Polskiej Beata Bochińska, prezes IWP, poprowadzi panel dyskusyjny oraz przedstawiony zostanie przygotowany w Instytucie "Raport o wzornictwie".


Tegoroczny Kongres Kultury Polskiej jest szóstym w historii, a drugim po 1989 r. Będzie szukał odpowiedzi na pytania o polską kulturę w dwudziestolecie transformacji społecznej i ustrojowej.

Tematy wiodące:

  • Przestrzenie twórczości - dyskusje o twórczości i twórcach, bilans osiągnięć współczesnych polskich artystów i ich rola w kulturze światowej, a także wpływ kultury światowej na działania artystyczne w Polsce.
  • Instytucje dla kultury - o potrzebie modernizacji organizacyjnych i instytucjonalnych form życia kulturalnego. Nowe „przestrzenie kultury” oferują nowe możliwości i nowe narzędzia – jak je efektywnie wykorzystać.
  • Kultura w społeczeństwie - jej rola w życiu codziennym społeczeństwa obywatelskiego i w definiowaniu tożsamości Polaków, w warunkach transformacji ustrojowej, integracji europejskiej, globalizacji, zmiany pokoleniowej.

W drugim dniu Kongresu, 24 września, prezes IWP Beata Bochińska poprowadzi panel dyskusyjny pt. „Instytucja, firma czy wydarzenie – jak organizować, wartościować i finansować kulturę”, a dyrektor pionu B + R Instytutu Iwona Palczewska przedstawi Raport o wzornictwie, którego jest współautorką razem z Beatą Bochińską.

Uczestnikami panelu będą również:

  • dr Wojciech Szczurek – prezydent miasta Gdyni, przedstawiciel samorządu finansującego instytucje kultury i wydarzenia kulturalne, promotor rozwoju przemysłów kultury
  • Dominique Lesage – dyrektor ds. kontentu grupy TP, operatora marki Orange, współproducenta filmów, twórca kanału telewizyjnego Orange
  • mec. Dorota Bryndal – prawnik, partner Kancelarii Gessel, specjalista prawa autorskiego, ochrony wartości intelektualnej i IP, kancelaria jest mecenasem sztuki poprzez Fundację Zbiorów Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Warszawie
  • Wojciech Trzciński – właściciel prywatnego, niezależnego ośrodka sztuki Fabryka Trzciny, organizator wydarzeń artystycznych

es/kp

Więcej…

Zobacz także:
Raport o wzornictwie
IWP na Forum Ekonomicznym w Krynicy

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78