Strona główna » O instytucie » Aktualności IWP

AKTUALNOŚCI

Imagine Cup 2009 - trzy polskie drużyny na podium

Warszawa, 09.07.2009

mini_2.jpgPolskie zespoły trzy razy wchodziły na podium w finale tegorocznej edycji Microsoft Imagine Cup, największego międzynarodowego konkursu dla studentów związanego z nowymi technologiami. IWP jest współorganizatorem konkursu w Polsce.

8 lipca podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się u stóp piramid w Gizie, ogłoszono wyniki tegorocznych światowych finałów konkursu technologicznego Imagine Cup 2009.

 

Pierwsze miejsce i nagrodę specjalną ufundowaną przez pierwszą damę Egiptu H. E. Suzanne Mubarak otrzymał poznański zespół kAMUflage, z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Politechniki Poznańskiej. W skład drużyny wchodzą: Małgorzata Domańska, Michał Białecki, Jacek Szymczak i Michał Wasilewicz. Opiekunem zespołu jest Paweł Wawrzyniak. Nagrodzony projekt drużyny TraMuBraTion pozwala na zapisywanie muzyki w alfabecie Braille’a (Translate Music to Braille notaTion).

Ponadto Polacy zdobyli dwa drugie miejsca: w kategorii „MashUp” na podium stanął jednoosobowy zespól Monastery of Innovations reprezentowany przez Karola Kaczmarka, a FteamS został wyróżniony w kategorii „Interoperacyjność”.

Zespół FteamS tworzą studenci z Politechniki Łódzkiej: Tomasz Ciejka, Grzegorz Glonek, Jacek Pintera, Krzysztof Szokal-Egird. Opiekunem drużyny jest Jarosław Koszuk. Stworzone przez FteamS eduko ułatwia edukację w mniej rozwiniętych częściach świata za pomocą takich narzędzi jak telefon komórkowy czy wirtualna tablica. Monastery of Innovations, przygotował wyszukiwarkę szpitali HospFinder.

Zespół Demoscene Spirit, który startował w kategorii „Projektowanie Oprogramowania”, również odniósł ogromny sukces, docierając do ścisłego finału jako pierwsza w historii polska ekipa. W finałowej gali uczestniczyli Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki oraz Jacek Murawski, dyrektor generalny Microsoft w Polsce, którzy oficjalnie przejęli obowiązki organizatorów przyszłorocznej edycji światowych finałów Imagine Cup odbierając flagę symbolizującą wydarzenie.

IWP jest współorganizatorem konkursu w Polsce w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Finały konkursu Imagine Cup 2010 odbędą się w Polsce.

Więcej..

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Sekretariat
iwp@iwp.com.pl
tel. (22) 860 00 66,
fax. (22) 831 64 78