Strona główna » Projekty » Konkurs Young Design

KONKURS YOUNG DESIGN

logo.png

Young Design to pierwszy w Polsce program, którego celem jest wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia - takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem.
Finalistów konkursu i ich projekty ocenia Kapituła Stypendialna złożona z przedstawicieli biznesu - polskich producentów oraz dystrybutorów. Nagrodę otrzymuje projektant, który poza dobrymi projektami najlepiej zaprezentuje swoje umiejętności i kompetencje potrzebne do współpracy z przyszłymi klientami.
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński objął patronat honorowy nad konkursem, on także jest fundatorem głównej nagrody. Dla wszystkich finalistów zapewniamy szkolenia od Startup Academy oraz Lauren Peso Polska.


Konkurs dla młodych projektantów Young Design 2017 zorganizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego rozstrzygnięty!


Karolina Hołdys, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach zwyciężyła w 10. edycji Young Design. 9 czerwca 2017 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego Kapituła Stypendialna wybrała zwycięzcę spośród dziesięciu finalistów.


Young Design ma na celu wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia, takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem.


Laureatka, Karolina Hołdys, otrzymała stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 zł ufundowane przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. dr hab. Piotra Glińskiego oraz konsultacje biznesowe w Startup Academy i możliwość prezentacji na gali Dobry Wzór w październiku w IWP.

k_holys.jpg
Karolina Hołdys, laureatka stypendium im.Wandy Telakowskiej w konkursie Young Design 2017, fot. PAT MIC/IWP

Karolina Hołdys, projektantka, absolwentka krakowskiej i katowickiej ASP. Młoda specjalistka w zakresie projektowania form funkcjonalnych z zakresu medical design. Na co dzień współpracuje z firmami projektując m.in. produkty, identyfikację wizualną oraz modele 3d.

W finale konkursu Karolina Hołdys zaprezentowała projekt koncepcyjny inkubatora otwartego INNEO. Jury Young Design 2017 doceniło dojrzałość projektu, jego innowacyjność i prostotę rozwiązania, które łączy w jeden system kilka niezbędnych urządzeń służących podtrzymaniu i ratowaniu życia wcześniaków. Gdyby udało się wdrożyć inkubator INNEO, byłoby to jedyne urządzenie na rynku, które proponuje równocześnie funkcje: wytwornicy tlenu, pompy insulinowej i pompy przepływowej, ergonomicznie umieszczonych na ramionach konstrukcji nośnej. Równocześnie całość urządzenia jest sterowana za pomocą jednego monitora i zasilana jednym akumulatorem. Główna nagroda przyznana została za odwagę myślenia i rozwiązywania problemów, profesjonalne zbadanie i konsultację problemu (projekt konsultowany przez projektanta sprzętu medycznego dr Janusza Konaszewskiego) i doskonałe zrozumienie kontekstu rynkowego.

inkubator.jpg
Inkubator otwarty INNEO, proj. Karolina Hołdys.

Ponadto finalistka Young Design 2017, Kaja Nosal, absolwentka wzornictwa na ASP w Katowicach, została wyróżniona przez firmę Paged Meble propozycją stażu. Kaja Nosal prezentowała w finale Young Design m.in. projekt mebli „Party, play, work”, inspirowany codziennym życiem w Bauhausie lat 20.

k_nosal.jpg
Kaja Nosal, finalistka Young Design 2017, otrzymała staż od producenta mebli Paged Meble, fot. (portret) PAT MIC/IWP, „Party, play, work”, proj. Kaja Nosal

Skład Kapituły Stypendialnej Young Design 2017:
Przewodnicząca jury Katarzyna Rzehak, dyrektor kreatywna w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego,
Lidia Kowalska-Getler, manager działu rozwoju i marketingu w MARBET,
Mariusz Makowski, manager w DuPont Poland,
Janusz Dubiel, dyrektor sprzedaży ds. klientów kluczowych w Kanlux,
Rafał Słabik, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w CELLFAST,
Jarek Misiewicz, dyrektor sprzedaży krajowej w Paged Meble.

final.jpg
Na pierwszym planie Karolina Hołdys laureatka konkursu stoi między Bożeną Gargas prezes IWP (od lewej), a Wandą Zwinogrodzką wiceminister MKiDN, na drugim planie Jury oraz Finaliści konkursu fot. PAT MIC/IWP.

Organizator: Instytut Wzornictwa Przemysłowego Sp. z o.o.
Patron honorowy i fundator głównej nagrody: prof. dr hab. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Partnerzy: Lauren Peso Polska S.A., Startup Academy, Paged Meble SA.
Patroni medialni: Designteka.pl, 3Dcad.pl, CADNews.pl, Exspace.pl.
http://www.iwp.com.pl/young_design

Finaliści Young Design 2017:

1. Kamil Kowalczyk (KOD : 241254), absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach
Projekt: Centrum obróbcze CNC – projekt uwzględnia osłony tłumiące tony, bezpieczną obudowę modułu roboczego i pulpit sterowniczy.
YDplansze_241254.jpg

YDplansze_2412542.jpg

2. Joanna Kabala (KOD: 788698), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
Projekt: Mol – koziołek, który pomaga stworzyć wygodne miejsce pracy. Składa się z trzech płaskich elementów, które mogą służyć za podporę dowolnego blatu, wieszak lub mebel ekspozycyjny.

Asia_(9).jpg

Asia_(1).jpg

 

Asia_(12).jpg

Asia_(6).jpg

3. Zespół: Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska, (kod: 115511), absolwentki School of Form
Projekt: biżuteria fizjoterapeutyczna MIKO+. Projekt to rodzina 7 obiektów biżuteryjnych, zapobiegających chorobom nadgarstka.

1.jpg
fot.Damian Borejko


fot.Damian Borejko


fot.Damian Borejko


fot.Damian Borejko

4. Aleksandra Żeromska (KOD: 234950), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
Projekt: Wooden Crutches, kula ortopedyczna, zaprojektowana z myślą o eliminacji głównych problemy ergonomicznych tego typu rozwiązań. Możliwa pełna customizacja.

Wooden_Crutches_Aleksandra_Zeromska_1.jpg

5. Agata Gancarczyk (KOD: 921210), studentka studiów II st. na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach
Projekt: Zestaw do nebulizacji – Neboo. Projekt zestawu składa się z trzech elementów: kompresor, pojemnik na akcesoria i pojemnik na ładowarkę. Kompresor z ekranem wyświetla m.in. grę, która ma za zadanie zabawić dziecko.
yd_a3_WYDRUK.jpg

yd_a3_WYDRUK3.jpg

yd_a3_WYDRUK4.jpg

6. Karolina Hołdys (kod: 249101), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach
Projekt: inkubator otwarty INNEO- niespotykane jak dotąd na rynku zastosowanie układu konstrukcji nośnej zasilanej akumulatorem ma za zadanie ułatwić mobilność inkubatora. Główne urządzenia umieszczone są na ramionach konstrukcji nośnej i sterowane za pomocą jednego monitora co zmniejsza ryzyko pomyłki.
Karolina_Holdys_INNEO_3.jpg

Karolina_Holdys_INNEO_4.jpg

Karolina_Holdys_Inkubator_INNEO_1.jpg

7. Wojciech Guzik (KOD: 557537), absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Projekt: SOPOT- projekt zestawu jest dla ośrodków wypoczynkowych jako produkt wypożyczany gościom hotelu. 6 elementów zestawu m.in. parawan, torba termiczna mieszczą się we wnętrzu lub są doczepiane do elementu głównego -plecaka.
01SOPOT-Wojciech Guzik.jpg
fot. Szymon Karpiński


8. PLAGA DESIGNERS: Artur Gaca i Daniel Płatek (KOD: GP3817), studenci Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Projekt: Audi City Bus Concept – koncepcja autobusu uwzględniająca projektowanie uniwersalne, dbająca o komfort i atrakcyjność podróży poprzez zastosowanie przeszkleń w suficie oraz zapewniająca maksymalną wygodę jazdy również kierowcy dzięki zastosowaniu ekranów dotykowych do regulacji fotela lub lusterek.
Audi_City_Bus_Concept35.jpg

Audi_City_Bus_Concept5.jpg

Audi_City_Bus_ConceptInterior7.jpg

9. Kaja Nosal (KOD: 690713), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach
Projekt: Party, play, work – system mebli inspirowany Bauhausem, w którym abstrakcyjne formy wielofunkcyjnych obiektów balansują między atmosferą pracy a grą. M.in. zawieszony na parawanie panel akustyczny, który można stosować jak siedzisko.
01.jpg

10. Daria Wartalska (KOD:278827), doktorantka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu
Projekt: Rec-set zielony II – kolekcja szkła użytkowego wyprodukowana z butelek bezzwrotnych.

zest_1.jpg
 tohuandbohu-12.jpg

tohuandbohu-3popraw.jpg

 

 

MASZ PYTANIE?

Informacji udzieli Ci:

Anna Weresińska
tel.(22) 860 02 85
e-mail: anna_weresinska@iwp.com.pl