OPINIE

OPINIE ABSOLWENTÓW TOTAL DESIGN MANAGEMENT 


 

Edyta_Grabowska.jpgOMAWIANE STRATEGIE WDRAŻAŁAM OD RAZU

"Studia podyplomowe Total Design Management pozwoliły mi na zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu zarządzania procesem wzorniczym, a wszystko to za sprawą ciekawych zajęć z najlepszymi wykładowcami, którzy potrafili zainteresować treścią wykładów wszystkich słuchaczy. Zajęcia były na tyle inspirujące, że wiele omawianych strategii, procesów itp. wdrażałam od razu w swojej firmie, bo - jak się okazało - przy użyciu technik design thinking (i nie tylko) można zaprojektować wszystko, nie tylko rzecz, lecz także m.in. usługę. Część warsztatowo-praktyczna pod okiem prof. Marka Adamczewskiego pozwoliła nam na przećwiczenie i utrwalenie wiedzy, przez co egzamin końcowy był czystą przyjemnością.
Czy zapisałabym się na te studia po raz drugi? Zdecydowanie tak - były wyjątkowo przyjemne!"


Edyta Grabowska
Naczelnik Wydziału Standardów Taborowych, PKP Intercity S.A.
 

marta_kaminska.JPGOBCOWANIE Z DESIGNEM

„Studia Total Design Management są zdecydowanie jedną z lepszych decyzji jaką podjęłam w swoim życiu. Poprzez bardzo bogaty program wykładów oraz warsztatów sprawiają, że uczestnik kompleksowo zapoznaje się z procesem projektowym, uczy się nim zarządzać oraz finalnie funkcjonować i tworzyć innowacyjne projekty w grupach. Wysoko wykwalifikowani wykładowcy są zapewnieniem, że wiedza która jest przekazywana jest dobrze wyselekcjonowana i użyteczna. Zajęcia prowadzone w Instytucie Wzornictwa dają możliwość obcowania z designem, a biblioteka IWP imponuje ilością materiałów, które są oczywiście do dyspozycji studentów. Osoby opiekujące się kierunkiem są w pełni profesjonalne i pomocne. Podsumowując: studia na najwyższym poziomie przeznaczone zarówno dla osób z branży, jak i tych, którzy zamierzając dopiero zacząć swoją przygodę z projektowaniem.”

Marta Kamińska
Junior Brand Manager, Jeronimo Martins
 

Monika_Nalewajk.jpgTOTAL DESIGN MANAGEMENT - ODPOWIEDŹ NA MOJE POTRZEBY

"Jako architekt szukałam studiów, które uzupełniłyby moją wiedzę z zakresu biznesu, elementów dobrego zarządzania projektem jak i zespołem, a jednocześnie nie odbiegały zanadto od tematu projektowania. Programy większości uczelni na kierunkach zarządzania wydawały się zbyt ogólne, a ich typowo akademicka forma mało atrakcyjna. Wybór programu Total Design Management okazał się być odpowiedzią na moje potrzeby. Wspaniała kadra wykładowców-praktyków - zarówno Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, jak i Instytutu Wzornictwa Przemysłowego - pozwoliły mi pozyskać wiedzę z każdego obszaru interesujących mnie zagadnień. Dodatkowo połączenie wykładów teoretycznych z ćwiczeniami i warsztatami nie tylko utrwaliły zdobytą wiedzę, ale również doskonale symulowały jej zastosowania w praktyce. TDM polecam wszystkim, którzy wybierając się na zarządzanie szukali, a nie znaleźli słowa "design" w programach studiów.."

Monika Nalewajk
Senior Architekt, Interior Design Manager, National & International Concept Design, Sud Architekt Polska sp. z o.o.
 

 Maciej_Sajdak.JPGPOZYTYWNA ATMOSFERA MOTYWUJE DO ROZWOJU

"Total Design Management to intensywny i interdyscyplinarny kurs, w którym zarówno wiedza teoretyczna, jak i praktyczna przekazywana jest przez profesjonalistów, specjalistów w swoich dziedzinach. Przy tak rozległym zakresie wiedzy, nieuniknione jest wkroczenie w zupełnie nowe obszary, ale pozytywna atmosfera studiów motywuje do rozwoju i samodzielnego szukania informacji w innych źródłach. Szczególną wartością dodaną jest wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami programu, co w moim przypadku zaowocowało zupełnie nowym spojrzeniem na pracę w zespole."

Maciej Sajdak
architekt/projektant wzornictwa
 

MOGLIŚMY ZWERYFIKOWAĆ PRZYDATNOŚĆ TEORII

"Praca nad projektem końcowym w interdyscyplinarnych zespołach była świetnym doświadczeniem. Przygotowując projekt na zlecenie prawdziwej firmy, działającej w rynkowych realiach, mieliśmy szansę zweryfikować przydatność wiedzy z zajęć teoretycznych w rozwiązywaniu problemów i wyzwań procesu wdrożeniowego. Umiejętności pozyskane w ten sposób bardzo przydają mi się w codziennej pracy przy produktach, jak również pozwalają mi lepiej dopasować moje usługi do potrzeb klienta."

Karolina Dudek

Senior Category Manager, Vershold Holding Poland Sp. z o. o.
 

NOWE ZNAJOMOŚCI

"Miałam przyjemność być uczestniczką pierwszej edycji studiów Total Design Management. Rozpoczynałam te studia z motywacją uzyskania nowego spojrzenia na szeroki wachlarz działań projektowych, w praktyce okazało się jednak, że studia merytorycznie skupiają się na projektowaniu nowych produktów. W tym zakresie zajęcia prowadzone są bardzo dobrze. Warto wziąć udział w TDM ze względu na zróżnicowaną grupę prowadzących, w większości praktyków projektantów, jak i świetną grupę studentów. Praca w zespołach zadaniowych pozwala się dużo lepiej poznać i nawiązać nowe prywatne i biznesowe kontakty z ciekawymi osobowościami z najróżniejszych branż."

Dorota Całka

prezes, Marketing Design Sp. z o.o.
 

Z WYKŁADÓW WRACAŁAM Z WYPIEKAMI NA TWARZY I GŁOWĄ PEŁNĄ POMYSŁÓW

"Decyzję o rozpoczęciu studiów podjęłam z myślą o rozwoju osobistym, nie zawodowym. Okazało się, że się bardzo pomyliłam. Treści wykładów oraz warsztatów otworzyły mi oczy i poszerzyły horyzonty, i to przede wszystkim zawodowe! Z wykładów wracałam z wypiekami na twarzy i z głową pełną pomysłów, warsztaty natomiast nauczyły nas przede wszystkim pracy zespołowej i choć bywało ciężko, każdy z nas zrozumiał ostatecznie, jak wspaniałe daje to rezultaty. Poczucie odpowiedzialności za wspólny projekt, zaufanie, zrozumienie, że istnieją inne punkty widzenia na ten sam temat. Zawsze ciągnęło mnie jednocześnie do sztuki i biznesu. Zajęcia pozwoliły mi zaspokoić obie te potrzeby. Absolutnie polecam studia każdemu, bez względu na zajmowane stanowisko w organizacji. Każdy bierze udział w projektowaniu,nauczyłam się mnóstwa nowych rzeczy, znalazłam też potwierdzenie moich intuicyjnych dotychczas działań – człowiek jest najważniejszy! Problemem jest gotowość mojej firmy - rodzinny, polski producent - do skonsumowania tych nauk. Myślę, że nie jesteśmy odosobnionym przypadkiem, ale żywię nadzieję, że pewna zmiana kulturowa dotycząca projektowania już się dzieje i cieszę się, że biorę w tym czynny udział. I żałuję, że studia trwały tylko rok..."

Joanna Fila-Leszczyńska

drugie pokolenie właścicieli - sprzedaż, obsługa klienta, produkcja, Polska Fabryka Wodomierzy i Ciepłomierzy FILA
 

MASZ PYTANIE?

Informacji na temat rekrutacji udzieli Ci:

Marcin Marchwiński
tel. (22) 860 01 65
e-mail: marcin_marchwinski@iwp.com.pl