Strona główna » Oferta » Promocja Designu » Program "Dobry Wzór"

PROGRAM "DOBRY WZÓR"

logo_DW.jpg

Dobry Wzór to znak, którym Instytut Wzornictwa Przemysłowego co roku nagradza dobrze zaprojektowane produkty dostępne na polskim rynku. Jeśli Państwa firma posiada w swojej ofercie innowacyjny produkt, wyróżniający się ciekawym wzornictwem, rozwiązaniami funkcjonalnymi i walorami rynkowymi, ten konkurs jest właśnie dla Państwa! Skontaktujcie się z nami i dowiedzcie się, co możecie zyskać!

Premiujemy produkty z różnych branż. Oceniamy m.in. meble, oświetlenie, sprzęt AGD, RTV/audio/video, sprzęt i akcesoria komputerowe, aplikacje, oprogramowania, środki transportu i komunikacji, szkło i ceramikę użytkową, tkaniny, odzież i obuwie specjalistyczne, urządzenia sanitarne, materiały i akcesoria wykończeniowe wnętrz, narzędzia, zabawki i gry edukacyjne i rehabilitacyjne, artykuły sportowe i rekreacyjne, grafikę użytkową, identyfikację wizualną, logotypy, branding, grafikę stron internetowych oraz opakowania oraz nowe materiały produkcyjne.

Produkty biorące udział w konkursie, po wstępnej kwalifikacji, poddawane są dwuetapowej ocenie wzorniczej: przez ekspertów IWP oraz międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele instytucji gospodarczych, instytucji i stowarzyszeń działających na rzecz innowacji, w tym poprzez wzornictwo, uznani projektanci.

OD 2013 roku nagrody główne Dobry Wzór przyznawane są w siedmiu kategoriach: Sfera Domu, Sfera Pracy i Sfera Publiczna, Sfera Usług, Nowe Technologie, Grafika użytkowa i opakowania oraz Nowe materiały. Nagrodę specjalną Wzór Roku przyznaje minister gospodarki produktowi zaprojektowanemu przez polskiego projektanta i wdrożonemu do produkcji przez polskiego przedsiębiorcę. Ponadto prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego przyznaje tytuł Designera Roku najlepszemu projektantowi. Produkty nominowane do finału konkursu są prezentowane na wystawie Dobry Wzór w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie oraz innych miastach Polski.

W konkursie Dobry Wzór nagradzany jest dobrze zaprojektowany produkt, ale laureatami są: projektant, który go zaprojektował; producent, który wprowadził go na rynek, dystrybutor, który rekomenduje dobry produkt odbiorcom. Prawdziwym beneficjentem konkursu jest jednak ostatecznie konsument, któremu wskazanie dobrego produktu ułatwia wybór z szerokiej oferty rynkowej. Mamy nadzieję, że dzięki konkursowi Dobry Wzór jego wybory będą coraz lepsze.

Sprawdź jak wziąć udział w konkursie

Napisz do nas:
Imię i nazwisko:
Email:
Telefon:

MASZ PYTANIE?

dobrywzor2014@iwp.com.pl

Rejestracja uczestników konkursu:

Joanna Wątrucka
tel. (22) 860-03-68
e-mail: joanna_watrucka

Kontakt dla mediów:

Małgorzata Wrocławska-Sznejder
Tel. (22) 860 01 60
e-mail: malgorzata_wroclawska