Strona główna » Projekty » Imagine Cup » Imagine Cup 2017

IMAGINE CUP 2017

top_ic2017.png

Największy startupowy konkurs dla studentów!

 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego już po raz dziesiąty współorganizuje wraz z firmą Microsoft polską edycję Imagine Cup - największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów.

Udział w konkursie to nie tylko możliwość współzawodniczenia z najlepszymi zespołami z całego świata oraz świetna zabawa – to szansa na realizację swoich pomysłów na biznes. Ideą konkursu jest zachęcenie studentów do tego, by o swoich konkursowych projektach myśleli jak o przyszłych przedsiębiorstwach, które są połączeniem ich pasji do nowych technologii oraz realnych potrzeb rynkowych.

Konkurs skierowany jest do zespołów interdyscyplinarnych, które muszą zadbać nie tylko o stronę informatyczną, ale także użytkową, graficzną, wzornictwo, możliwości wykorzystania przez docelowych użytkowników czy potencjał biznesowy swoich projektów.

Tegoroczna 15. edycja konkursu Imagine Cup uwzględnia najchętniej podejmowane przez uczestników tematy projektów: zaangażowanie społeczne oraz gaming – jednocześnie podkreślając wagę innowacji i przedsiębiorczości.

W 2016 roku do polskiej edycji konkursu wprowadzono ścieżkę rywalizacji Smart City Challenge. W tym roku, po raz pierwszy w historii konkursu, do udziału w tej konkurencji zaproszono wszystkie startupy zainteresowane tematyką smart city. Nowością jest także duże zainteresowanie i zaangażowanie polskich miast w ocenę i wdrożenie najciekawszych projektów z tej ścieżki konkursu.

Prezentacje finalistów polskiej edycji konkursu będą miały miejsce 26 kwietnia 2017 w siedzibie Microsoft, natomiast Wielka Gala Finałowa odbędzie się 27 kwietnia w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Finał Światowy 15. edycji konkursu odbędzie się w Seattle w sierpniu 2017 r.. Finaliści z całego świata będą mogli dodatkowo ubiegać się o nagrody Microsoft Imagine Cup o wartości 100 tysięcy dolarów, których celem jest pomoc studentom w realizacji ich pomysłów.
W ostatnich czternastu edycjach konkursu uczestniczyło blisko 2 miliony studentów, reprezentujących ponad 190 krajów. Polscy studenci biorą udział w Imagine Cup od 2004 roku i do tej pory stawali na podium 26 razy, zajęli 7 pierwszych miejsc, 9 drugich miejsc i 10 trzecich.


Dowiedź się więcej:
https://www.microsoft.com/pl-pl/aleyakto/ImagineCup/default.aspx
 

Informacji udzieli Ci:

Małgorzata Wrocławska-Sznejder
tel.(22) 860 01 60
e-mail: malgorzata_wroclawska@iwp.com.pl